הסכם שותפות אונליין

הסכם שותפות- הסדרת היחסים  העסקיים והמשפטיים בין שותפים אשר מקימים מיזם עיסקי ואינם מאוגדים בחברה בע"מ. הסכם השותפות מסדיר נושאים מגוונים הקשורים לפעילות השותפות כגון: מטרות השותפות, חלוקת תפקידים, קבלת החלטות, חלוקת רווחים, חלוקת ההשקעה הראשונית של השותפים, גיוס כספים, פירוק השותפות ועוד.

1,500₪ + מע"מ

הסכם שותפות

רוב האנשים מסיימים ב-5 דקות

לשיחת ייעוץ עם עו"ד ללא עלות התקשר עכשיו!

073-7695347

פתח חברה חדשה

לבחור את השותף המתאים

הסכם שותפות עסקית הוא הסכם שיש בו סיכון, מכיוון שהוא תלוי לא מעט בשותף העסקי שלכם. אלה כמה טיפים לבחירת השותף הנכון:

  • אם הוא איננו חבר קרוב חשוב לברר פרטים רבים על השותף העסקי. לא מומלץ להסתמך רק על דברי השותף אלה מומלץ לדבר עם מכרים ושותפים עסקיים שלו בעבר על מנת לקבל רקע. כמובן כדאי לחפש את פרטים עליו באינטרנט, לעתים מופיעים פסקי דין החשופים לקהל הרחב והם יעזרו לכם לבצע את ההחלטה הנכונה עבורכם. האינטרנט יסייע לכם גם להבין במה עסק השותף שלכם בשנים האחרונות, ומהו טיב העסקים שאותם הוא ניהל.
  • כדאי לבצע כמה פגישות ראשוניות לפני חתימה על הסכם שותפות. כך תוכלו לבחון היטב את השותף העתידי ואת התנהגותו: האם מדובר באדם רגוע, או באדם מתוח? האם מדובר באדם אנרגטי שכמו מנסה "להסתיר" דבר מה?
  • בשלב הסופי של בחירת השותף, כדאי לסמוך על האינטואיציה שלכם או של חבריכם. אם אתם מרגישים ש"משהו לא בסדר", מומלץ לשקול לחפש שותף אחר.
הסכם שותפות

לערוך הסכם שותפות

אחת הפעולות הבסיסיות שיש לעשות בתחילת השותפות היא לערוך חוזה שותפות גם אם מדובר בחבר טוב שאתם סומכים עליו. גם החברויות הטובות ביותר התפרקו בשל סכסוך עסקי שיכול היה להימנע עם הסכם שותפות טוב שבו רוב התרחישים העתידיים מוגדרים מראש. מומלץ כי החוזה יכלול את הנושאים הבאים:

  • פרטי השותפות: שם השותפות, תיאור העסק והשירותים שהוא מעניק ללקוחותיו, מקום הסניף הראשי של בית העסק, השמות המלאים של כל השותפים, תאריך ההתחלה של השותפות.
  • כיצד מתקבלות ההחלטות המכריעות בשותפות. לדוגמה, מי מחליט על העלאת משכורות או פיטורי עובדים?
  • כיצד מתחלקת ההשקעה הראשונית של השותפות בין היזמים?
  • איך מתנהלים ספרי החשבונות בשותפות? למי מבין השותפים יש גישה לספרים אלה?
  • כיצד מתחלקים רווחי השותפות במקרה של פירוק החברה?

לנסח את הסכם השותפות

היום ניתן לערוך הסכם שותפות אונליין בין שני הצדדים. קיימות דוגמאות שונות לניסוחים רשמיים שעליהן ניתן להסתמך,  אף על פי כן, לא מומלץ להסתמך רק על ניסוח הסכם שותפות כפי שהוא מופיע באתרי האינטרנט אלא לפנות לעזרתו של עורך דין מקצועי אשר יכול לסייע בתחום. הסכם שותפות הינו אבן היסוד לשותפות ואולי ההסכם החשוב ביותר. בדרך זו לא יוכל השותף החדש לנצל סעיפים בחוק לטובתו ולפגוע בכם. הסכם שותפות נכון יכלול בפרטי פרטים את המטרות של העסק, החלק של כל שותף, הנושא של החזרי השקעות וכדומה.

כשצריך לפרק את השותפות

השותפות יכולה להתפרק מסיבות שונות. לעתים מדובר בסיום חוזה שותפות בין השותפים, במקרים אחרים אחד השותפים נפטר ולפעמים השותף יורד מנכסיו. פירוק שותפות אינו הליך מורכב, אך אם לחברה יש חובות, כל השותפים מוכרחים לפרוע אותם. על פי רוב, לא נדרשת התערבותו של בית המשפט כדי לפרק את השותפות, שכן תנאי הפירוק כתובים כבר בחוזה. עם זאת, במקרים מסוימים יש צורך לשכור את שירותיו של עורך דין שיוכל לייצג את השותף בבית המשפט. דוגמאות למקרים אלה יכולות להיות חוסר הסכמה של השותפים עם הכתוב בחוזה או התנהגות בלתי חוקית של אחד השותפים.

מלאו פרטים וניצור קשר תוך כמה דק' עם הצעת מחיר:

שם מלא (חובה)

אימייל (חובה)

טלפון נייד (חובה)

אנשים שרכשו מוצר זה רכשו גם

רישום סימן מסחר אונליין

רישום ברשם סימני המסחר הכי מהיר בארץ! הכנת כל המסמכים לצורך רישום סימן המסחר, אימות חתימה ע"י עו"ד ושליחה אונליין לרשם.

הקמת חברה בישראל

רישום חברה בע"מ ברשם החברות. הכנת כל המסמכים לצורך הקמת החברה, אימות חתימה ע"י עו"ד ושליחה אונליין לרשם החברות.

שינוי גודל גופנים