מענק מדען ראשי/רשות החדשנות – הגשת בקשה למענק

נחסוך עבורך את כל הבירוקרטיה בהכנת הבקשה עד להשגת המימון לחברה שלך!

עו"ד הייטק מומחה בהגשת בקשות למענקים מרשות החדשנות (המדען הראשי) יבנה אסטרטגיית הגשה מנצחת למימון החברה

שיעור ההצלחה שלנו בגיוס מענקים מהמדען הראשי הינו מעל 88%!

לשיחת ייעוץ עם עו"ד והערכת סיכוי קבלת מענק התקשרו עכשיו!

073-7695347

יתרונות הגשת בקשה לסיוע מהרשות לחדשנות -

על אף מורכבות הגשת הבקשה לסיוע מרשות החדשנות, קיימים מספר יתרונות בקבלת מימון בניהם:

 1. קבלת סיוע בצורת מימון מהרשות לחדשנות תורמת למנוע הפיננסי של החברה ובהכרח מקטינה את הצורך במשקיע פרטי בחברה או לפחות מקטינה את גובה ההשקעה. קבלת הסיוע קריטית בעיקר בשלביה הראשונים של החברה.  
 2. קבלת סיוע מרשות החדשנות מונעת הקטנת דילול החזקת המניות בחברה אשר מאופיין בהשקעה ע"י משקיע רגיל. 
 3. מוניטין – העובדה שהחברה קיבלה מימון מרשות החדשנות, קרי מהמדינה, מהווה שיפור במוניטין החברה, מעין "תו תקן" לאיכות, אשר יכול למשוך משקיעים להשקיע בחברה בעתיד.
 4. רשות החדשנות מאופיינת במגוון "זירות" ומסלולים ובשל מבנה זה, מתאימה למגוון רחב של חברות אשר יכולות לפנות בבקשת מימון, שיכול ויהיה להן קשה למצוא משקיעים וזאת בשל תחום הפעילות שלהן.
 5. סיוע בפיתוח החברה – חברה שהתקבלה למסלול מימון ברשות החדשנות מקבלת בנוסף לסיוע במימון גם סיוע בפיתוח עסקי ושיווק החברה.
 6. חברות שזוכות למימון מרשות החדשנות מחויבות בהחזר עד לגובה המימון. יחד עם זאת, החזר המימון מתבצע רק במידה והמיזם מצליח ומגיע לשלב המסחור. כלומר, במידה והמיזם לא צלח – החברה לא נדרשת להחזיר את המימון לו נזדקקה. החברה מחזירה את המימון בדמות תמלוגים המשולמים ממכירות המוצרים.

מה הלקוחות של Ettorney אומרים?

מה אנחנו עושים עבורכם -

הגשת בקשה לסיוע מרשות החדשנות היא נתיב גיוס מימון שכל חברה צריכה לשקול, וזאת על אף המורכבות שבהליך (לא רק בגלל מורכבות הגשת הבקשה, אלא גם אחרי אישור קבלת המענק ועמידה בתנאי המימון והדיווח).

אנחנו ב-Ettorney מספקים ללקוחותינו מגוון פתרונות סיוע בכתיבת הבקשה והגשתה. חשוב לציין, כי כתיבת הבקשה היא חלק מרכזי בתהליך, והיא מרכיב מכריע לעניין אישור הבקשה והיקף הסיוע.

הגשת בקשה למדען הראשי - Timeline -

 1. איסוף ועיבוד המידע ע"י החברה, כתיבת הבקשה – תוצר סופי – הגשת הבקשה.
 2. מרגע הגשת הבקשה, ניתן אישור הגשה וממונה בודק מטעם רשות החדשנות. שבוע – חודש.
 3. בודק מטעם רשות החדשנות עשוי לבקש פרטים נוספים – שבוע – שבועיים.
 4. מתואמת פגישה עם הבודק המקצועי ועם נציג, שניהם מטעם הראשות. שבועיים – חודש.
 5. מתבצעת בדיקת נתונים פיננסיים וביקורת חשבונאית על החברה. שבועיים – חודש.
 6. מתכנסת וועדה לבחינת הבקשה ומתקיימת התדיינות בעניין דו"ח הבודק כשלושה חודשים ממועד הגשת הבקשה (בחלק מהמסלולים ישנים מועדים קבועים מראש).
 7. מתקבלת תשובה (חיובית/שלילית) מרשות החדשנות בדבר הבקשה. שבועיים – חודש.

 

*משך זמן הטיפול בבקשה מיום הגשתה ועד מתן התשובה – 3-4 חודשים בממוצע*

רשות החדשנות (המדען הראשי לשעבר) - מבוא -

רשות החדשנות (המדען הראשי, לשעבר) הוקמה בשנת 2016 כיחידה במשרד הכלכלה. הקמת הרשות נועדה לתמוך בתעשייה בישראל עם דגש על תחום ההייטק, אך לא בלבד. תפקידה המרכזי של הרשות לחדשנות הינו לתמוך בתעשיית ההייטק ובתעשיות המסורתיות, לעודד פיתוח ומחקר (מו"פ) וזאת באמצעות סיוע במימון לאותן חברות מהמדינה.

מלבד מתן עזרה במימון תקציבי לחברות, רשות החדשנות מפעילה תוכניות שונות ומגוונות לקידום נושא היזמות והחדשנות בתעשייה הישראלית, יצירת קשרים ושיתופי פעולה בין החברות לבין מרכזי מחקר ופיתוח באקדמיה, יצירת שיתופי פעולה בינלאומיים עם חברות ואנשי מדע ועוד.

מטרתה של רשות החדשנות היא להכתיב ולקבוע את סדר היום בתחום התעשייה, ההייטק והחדשנות וזאת באמצעות מתן פתרונות מימון לחברות המבקשות זאת: מענקים, פטורים, הלוואות, הקלות ערבויות ועוד. הרשות לא פועלת רק בתחום הפיננסי כי אם גם בהתמודדות עם כשלים, פערים ואתגרים בולטים נוספים בתחום כגון: מחסור בכוח אדם, מחסור באנשי מדע וטכנולוגיה, מחסור באנשי מחקר ומרכזי מו"פ וזאת על מנת לקדם את מעמדה של מדינת ישראל כמדינה מובילה בתחום התעשייה וההייטק.

מבנה רשות החדשנות והחלוקה למסלולים -

הרשות לחדשנות מחולקת למספר מסלול. כל מסלול מאפיין חברה בשלב כזה או אחר של "חייה", כאשר לכל מסלול יש הכלים הייחודיים לו המותאמים ישירות ללקוח ונותנים מענה לצרכיו – בין אם מדובר בסטארט אפ בתחילת דרכו ובין אם מדובר בחברה בוגרת עם מוצר מוגמר.

המסלולים המרכיבים את רשות החדשנות:

משפרת תחרותיות ומגדילה את הפריון בתעשייה וזאת באמצעות פיתוח ויישום של חדשנות טכנולוגית

סיוע לחברות קיימות צעירות ובוגרות לצמוח, וזאת באמצעות פיתוח ויישום של חדשנות טכנולוגית.

סיוע ליזמים וסטארטאפיסטים בראשית דרכם, בגיוס כספים ובפיתוח הטכנולוגיה לשלב המוצר. 

סיוע להנגשת חברות לקהילה הבינלאומית וזאת באמצעות יצירת שת"פ וקשרים עם חברות זרות

תומכת במחקר ופיתוח של טכנולוגיות פורצות דרך וביצירת חיבור בין התעשייה לאקדמיה

במסלול זה מקדמים רעיונות ופתרונות טכנולוגיים אשר ייושמו במגזר החברתי – ציבורי

הגשת בקשה לסיוע במימון ע"י הרשות לחדשנות -הכיצד?

הגשת בקשה לרשות החדשנות לסיוע במימון או פיתוח, הינו הליך לא פשוט אשר מצריך מהחברה או מהיזם משאבים רבים (בעיקר של זמן) וזאת על מנת להגדיל את סיכוייו לקבל את המימון לו הוא זקוק.

לבקשה עצמה יש משקל מכריע בנאותות הרשות להיענות לבקשת המימון, כמו כן להיקפו.  

אנחנו ב-Ettorney מציעים ללקוחותינו סיוע בהגשת הבקשה לרשות החדשנות. ניתן כאמור להגיש את הבקשה באופן עצמאי, אך במקרים מסוימים בהם יש עומס רב על החברה ועל העומדים בראשה או שלעיתים קיימת חוסר יכולת והבנה מצד החברה בכתיבת הבקשה (לעיתים חוסר יכולת מהותית ולעיתים טכנית) ועל כן במקרים אלו אנו ממליצים ללקוחותינו להיעזר באנשי מקצוע לצורך ניסוח הבקשה.   

השירות אותו אנו מציעים כולל בתוכו: איסוף ועיבוד של המידע הרלוונטי לצורך הגשת הבקשה, כתיבת והגשת הבקשה בפועל וליווי החברה עד שלב קבלת התשובה מרשות החדשנות.

מלאו פרטים וניצור קשר תוך כמה דק' לשיחת ייעוץ מעו"ד חינם:

שם מלא (חובה)

אימייל (חובה)

טלפון נייד (חובה)

אנשים שרכשו מוצר זה רכשו גם

הכנת הסכם מייסדים מותאם אישית בעזרת פלטפורמה מתקדמת. סיום הפרוצדורה במינימום עלות וזמן על מנת שתוכלו להיות מרוכזים 100% במיזם.

רישום חברה בע"מ ברשם החברות. הכנת כל המסמכים לצורך הקמת החברה, אימות חתימה ע"י עו"ד ושליחה אונליין לרשם החברות.

שינוי גודל גופנים