עמוד הבית > בלוג > עלות הקמת חברה בע"מ ב-2018

עלות הקמת חברה בע"מ ב-2018

עלות הקמת חברה בע"מ ב-2018אתם מתקרבים לקראת החלום הגדול שלכם – להקים עסק משלכם, בין אם מדובר במשרד עורכי דין עצמאי או חנות לשמלות כלה. לאחר שנים שבהן עבדתם כדי להגשים את דרישותיהם ורצונותיהם של המעסיקים שלכם, הגיע הרגע לצאת לדרך העצמאית שלכם. כעת, עומדת בפניכם השאלה אם לפתוח עוסק מורשה, עוסק פרטי או חברה בע"מ. כל פתיחת עסק כרוכה במילוי מסמכים והתנהלות מול רשויות המס, ולכן חשוב להחליט מבעוד מועד איזה עסק אתם מעוניינים לפתוח.

מדוע כדאי לפתוח חברה בע"מ

הקמת חברה בע"מ 2018 הולכת ונעשית נפוצה בקרב רבים. בעלי עסקים הבוחרים להקים חברה מסוג זה נהנים מההגנה המשפטית המוענקת להם, כך שאם החברה נקלעת לחובות, הבעיות הכלכליות אינן משפיעות עליה. לחברה בע"מ יתרונות נוספים כמו עלות נמוכה יחסית של תשלומי מיסים (מס החברות הוא 23% בלבד נכון לשנת 2018), וכן ניהול חשבונות מבוקר יותר, כך שניתן לאתר כל טעות במהירות.

לפתוח חברה דרך האינטרנט

הנגישות הטכנולוגית הקיימת היום מאפשרת לבצע פתיחת חברה באינטרנט. כל שיש לעשות הוא להיכנס לעמוד באתר של Ettorney. לאחר מכן אתם מקבלים טלפון מן הנציג אשר מתאם אתכם פגישה כדי להחתים אתכם על הטפסים הרלוונטיים. בדרך זו תוכלו לקבל את האישור המיוחל במהירות, ולהירשם בקלות מהבית מבלי הצורך להתרוצץ בין רשויות המס ולמלא את הטפסים הנחוצים.

הקמת חברה בע"מ – כמה זה עולה?

אנשים רבים תוהים כמה עולה להקים חברה בע"מ? מטבע הדברים, כדי לקבל את כל ההטבות המגיעות עם הקמתה של חברה בע"מ, יש צורך לשלם סכום כסף מסוים. גובה התשלום הכללי משתנה בהתאם לדרך שבה החלטתם לפתוח חברה בע"מ, שכן עליכם לשלם לא רק עבור אגרת הרישום והאגרה השנתית, אלא גם עבור שכר הטרחה של עורך הדין או כל איש מקצוע המעורב בהליך פתיחת התיק שלכם.

אגרת פתיחת חברה בע"מ מורכבת למעשה משתי אגרות. הראשונה היא אגרת הרישום ועלותה 2,150 שקלים נכון להיום. האגרה השנייה היא האגרה השנתית שעלותה היא 1,120 שקלים – עלות מופחתת למשלמים עד מרץ 2018. חברה המשלמת לאחר מרץ תחויב בקנס ותשלם 1,488 שקלים. כמו כן, גם חברה שנאלצה להפסיק את הפעילות מחויבת לשלם את האגרה, אלא אם כן היא הפסיקה את הפעילות שלה באישור רשם החברות. במקרה זה היא תוכל לקבל פטור על תשלום האגרה עבור השנים שבהן היא הייתה בלתי פעילה.

אילו מסמכים דרושים לכם כדי לפתוח חברה

אגרת פתיחת חברה היא רק המסמך הראשון מני רבים אשר לו אתם זקוקים כדי להקים חברה בע"מ. בין המסמכים שיש להציג כדי לקבל אישור פתיחת חברה ניתן למצוא גם תקנון החברה – זהו למעשה חוזה של בעלי המניות בחברה אשר צריך לכלול פרטים כמו שם החברה, מטרותיה, פירוט הון מניות, רישום חברה ברשם החברות והגבלת האחריות על מניות החברה.

לפני שאתם מקימים חברה בע"מ, כדאי להתעניין יותר בתחום, לברר לגבי עלות הקמת חברה בע"מ נכון לשנת 2018 והעיקר – לפנות לאנשים המבינים בתחום. כדאי ללמוד באופן עצמאי ולקרוא חומר באינטרנט, לצד התייעצות עם מומחים בתחום. ככל שתדעו יותר על חברה בע"מ, על יתרונותיה וחסרונותיה, כן תוכלו לקבל החלטה מושכלת יותר בענייני העתיד של החברה שלכם.

עו

עו"ד רון הדר

מנכל at Ettorney
יזם סדרתי ועורך דין היי-טק. מייסד ומנכ"ל Ettorney - חברת הליגל טק הראשונה בישראל. הפלטפורמה המובילה לשירותים משפטיים אונליין.
עו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

* *

שינוי גודל גופנים