עמוד הבית > בלוג > עלות חתימה על תצהיר בפני עו"ד

עלות חתימה על תצהיר בפני עו"ד

עלות חתימה על תצהיראימות חתימה מעיד על אמינותו של מסמך מסוים. הוא נחתם על ידי עורך דין או נוטריון ויש לו תוקף משפטי בבית המשפט. האימות נדרש במקרים רבים שבהם יש צורך להוכיח את אמינותם של המסמכים או לחילופין מסמכים אשר מהווים הצהרה של עורך המסמך וחתימת עורך הדין או הנוטריון נועדה לוודא ולאמת שהוא מבין את תוכן ההצהרה שלו והמצהיר הוא אכן מי שחתם על המסמך. לדוגמה, בעת תרגום מסמכים, חתימה על אישורים בין לאומיים, חתימה על צוואות ועוד. כאשר מבקשים לאמת את החתימה, חשוב לוודא שהמסמך שלכם נמצא בידיים טובות ומקצועיות.

מיהו נוטריון

הנוטריון הוא עורך דין אשר קיבל הסמכה מיוחדת לאשר מסמכים משפטיים. חתימתו של הנוטריון על מסמך הנאמן למקור מהווה תוקף משפטי רב. פעמים רבות הנוטריון עוסק לא רק באימות המסמכים ובחתימתם, אלא גם בתרגום מסמכים. עליו לשלוט היטב בשתי השפות – שפת היעד והשפה שממנה הוא מתרגם את המסמך, על מנת לוודא שכל פרטי המסמך מתורגמים בדיוק רב.

איך עושים אימות חתימה על תצהיר בפועל

אימות חתימה על ידי עורך דין מתבצע בכמה שלבים:

  • על מנת לאמת את המסמכים חשוב להיפגש עם עורך הדין או הנוטריון ולהציג תעודת זהות. בדרך זו יכול אותו גורם מאשר להיות בטוח שלפניו עומד בעל המסמכים.
  • לפני שהנוטריון חותם על המסמך, עליו לראות את המסמך המקורי.
  • החתימה תקפה רק אם הנוטריון מבצע אותה באמצעות חתימה פיסית, חותמת והטבעה.

כמה זה עולה

עלות חתימה על תצהיר בפני עו"ד תלויה בסוג התצהיר שעליו אתם צריכים לחתום. כמו כן, אם בנוסף לשירותי החתימה אתם זקוקים גם לשירותי תרגום, עלות החתימה תהיה גבוהה יותר. באופן כללי, אם ברצונכם לחתום על תצהיר רגיל, עלות החתימה על התצהיר עשויה להגיע ל-200 שקלים עבור מסמך אחד בהנחה שאתם מגיעים למשרד של עורך הדין, כאשר אתם תידרשו לשלם מחיר סמלי עבור כל מסמך נוסף.

הנוסח של התצהיר

אם מעולם לא ביצעתם אימות תצהיר בפני עורך דין, מומלץ לבצע חיפוש באינטרנט על הנושא.תוכלו למצוא דוגמאות לתצהירים סטנדרטיים. על פי רוב, תצהירים אלה כוללים נוסח רגיל למדיי. בחלק העליון של המסמך יופיעו הפרטים המזהים של הלקוח הכוללים את שמו המלא ומספר תעודת הזהות. לאחר מכן מופיעה ההצהרה שלו בנושא הנדון. החלק השני של המסמך כולל את אישור עורך הדין/הנוטריון: שמו המלא של עורך הדין, מספר הרישיון שלו בצירוף שמו של הלקוח. עורך הדין מצהיר כי הוא ביצע את הזיהוי הדרוש וחותם על אמינות המסמך. כמו כן, התצהיר כולל את תאריך החתימה ואת חתימותיהם של שני הנוכחים – הלקוח ועורך הדין. חשוב לציין, במרבית התצהירים המאומתים על ידי עורך דין, אין הוא מתחייב בעניין אמיתותם ונכונותם, אלא הוא מתחייב שהזהיר והסביר לחותם על התצהיר בדבר העונשים הצפויים לו במידה וימסור תצהיר כוזב. כמו כן מתחייב עורך הדין כי הוא זיהה את בעל התצהיר.

אפשר לעשות אימות חתימה דרך אתר האינטרנט

בימינו ניתן לבצע פעולות רבות מבלי לצאת מהבית, וביניהן גם אימות חתימה אונליין. כל שיש לעשות הוא לאסוף את כל הטפסים הרלוונטיים, להירשם באתר האינטרנט, להזין את הפרטים הנחוצים ולהעלות את צילומי הטפסים לאתר. לאחר ביצוע התשלום יש לשלוח את הפנייה והמסמכים. בהמשך, עורך דין מקצועי יוצר עמכם קשר על מנת לבצע את המשך התהליך ולתאם פגישה פיסית, שכן זיהוי הלקוח צריך להתבצע פנים מול פנים, ולא ניתן לשלוח תעודת זהות בפקס או במייל. לפני הכול, חשוב להעלות את כל המסמכים שלהם אתם זקוקים על מנת לאמת את המסמך שלכם: ייפוי כוח, תצהיר, אישור ממשלתי, מסמכי אישור מהבנק ועוד.

יש עם מי לדבר

אמת, תהליך אימות החתימה או התצהיר מתבצע דרך האינטרנט, אך אין זה אומר שאין למי לפנות. אם אתם מעוניינים לדעת פרטים נוספים על מחיר אימות חתימה או משך הזמן שלוקח התהליך משליחת הטפסים ועד לקבלת החתימה הסופית, אתם מוזמנים לשאול את Ettorney בצ'אט האתר.

עו

עו"ד רון הדר

מנכל at Ettorney
יזם סדרתי ועורך דין היי-טק. מייסד ומנכ"ל Ettorney - חברת הליגל טק הראשונה בישראל. הפלטפורמה המובילה לשירותים משפטיים אונליין.
עו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

* *

שינוי גודל גופנים