עריכת צוואה אונליין

הגן על עתיד הקרובים שלך עם צוואה מחייבת משפטית.

פרט את כל רצונותייך ותמנע מחלוקות משפטיות מיותרות. 

עו"ד מומחה לצוואות יערוך עבורך צוואה אשר תגן על הנכסים והרכוש שלך.

אנו נדאג שרכושך יעבור ליורשים בצורה הבטוחה ביותר.

טיפ: במידה ולא תערכו צוואה, הכסף והרכוש שלכם יתחלקו בין היורשים על פי הוראות החוק היבש. לכן, חשוב לערוך צוואה על מנת לוודא שרצונותייך יתממשו במדויק. 

עריכת צוואה איתנו תחסוך לך בזבוז זמן על פגישות מיותרות וכמובן בעלויות באופן משמעותי.

רוב האנשים מסיימים ב-5 דקות

לשיחת ייעוץ עם עו"ד מומחה בצוואות וירושות התקשר עכשיו!

073-7695347

מה הלקוחות של Ettorney אומרים על תהליך הגשת בקשה לצו קיום צוואה/צו ירושה?

למה חשוב שעורך דין ינסח עבורכם את הצוואה? -

חשוב שעריכת הצוואה שלכם תתבצע ע"י עורך דין המתמחה בתחום צוואות וירושות מכמה סיבות:

 • צוואה הינה מסמך משפטי מחייב באמצעותו מורה עורך הצוואה מה יש לעשות ברכושו ונכסיו לאחר לכתו.
 • לאור חשיבותו של המסמך, חשוב שעורך דין ינסח אותו על מנת למנוע טעויות ועל מנת לשמור על האינטרסים שלכם ושל יורשיכם שכן לאחר מכן לא תוכלו לשנות את הצוואה.
 • מדובר בהליך פשוט בו את נדרשים למסור את פרטיכם האישיים ואת פרטי היורשים – אנחנו דואגים לכל היתר!

עריכת צוואה -

צוואה הינה מסמך משפטי מחייב שבאמצעותו אדם קובע מה ייעשה ברכושו לאחר מותו, מי יהיו יורשיו וכיצד תתבצע החלוקה של רכושו. על הצוואה להיות מפורטת ככל הניתן ועליה לשקף את רצונותיו שלהמוריש בצורה ברורה וכזו שאינה משתמעת לשתי פניםושלא יהיה ניתן לפרשה בצורה השונה מכוונתו שלעורך הצוואה. את הצוואה חשוב ואף רצוי לערוך בפני עו"ד המתמחה בדיני ירושה.

פתח חברה חדשה

מדוע כדאי לערוך צוואה אונליין?

הקדמה הטכנולוגית הביאה עמה את היכולת לערוך מסמכים מבלי לצאת מהבית. אלה כמה יתרונות לעריכת צוואה אונליין על פני עריכתה בדרך המקובלת, הכוללת פגישה עם עורך דין:

 • הליך פשוט – עריכת צוואה מקוונת הינה הליך פשוט הכולל שליחת טופס דרך אתר האינטרנט. כל שיש לעשות הוא להשאיר פרטים אישיים, פרטים רלוונטיים לגבי היורשים (חלוקת הכספים) כמו גם פרטי חשבון בנק ופרטים על רכוש נוסף כמו רכב או הפקדות לחסכון.
 • חסכון במפגשים מיותרים – במקרים רבים, אדם המצוי על ערש דווי אינו יכול להתנייד ולהגיע לבית המשפט או לפגישות עם עורכי הדין. השירות המקוון והמהיר מאפשר לו להרכיב פרטים על הצוואה מבלי לקום מהמיטה.
 • עורכי הדין מטפלים בכל – ברגע שהטופס המקוון מתקבל במערכת, עורך דין לענייני ירושה מטפל בכל. הוא משלים את כל ההליך הרלוונטי להכנת הצוואה, יוצר קשר עם המוריש כדי להשלים פרטים חסרים וקובע פגישה כדי לקבל אישור סופי לחתימה על הצוואה.

על אף העובדה שעריכת צוואה הינו הליך אשר מעורבים בו רגשות רבים, ניתן לבצעו בפשטות ובקלות אונליין, וזאת באמצעות עו"ד המתמחה בתחום הירושות אשר יידע להכווין אתכם ולנסח בשמכם צוואה אשר תבטא באופן הטוב ביותר את רצונכם.

סוגי צוואות

כפי שנזכר לעיל, צוואה הינה מסמך משפטי אשר לרוב זהה כאשר השוני בין צוואה לצוואה הוא בעיקרו בזהות היורשים והנכסים. זוהי הצוואה "הבסיסית" אליה מתכוונים. יחד עם זאת, קיימים סוגים נוספים של צוואות, מורכבות יותר, אשר לכל אחת מהן מטרה וייעוד שונה, בניהן:

 1. צוואה הדדית –  הינה צוואה שחותמים עליה יחד שני בני זוג, כאשר מטרתה היא הורשה של כל הרכוש והנכסים מבן זוג אחד לאחר, וזאת במידה ואחד מבני הזוג נפטר לפני השני. העיקרון שעומד בבסיס הצוואה ההדדית הוא עיקרון ההסתמכות וההדדיות. משכך, כאשר בני זוג חותמים על צוואה הדדית, לא ניתן לבטלה אלא בהסכמת שני בני הזוג. באם אחד מבני הזוג נפטר, לא יכול בן הזוג שנותר בחיים שלא לקיים את הוראות הצוואה.
 2. צוואה ביולוגית – המדובר בצוואה לכל דבר עניין, כאשר המיוחד לה הוא "מה" שמורישים. צוואה ביולוגית היא בעצם צוואה המתייחסת לרצונו של אדם להוריש לקרוביו את החומר הגנטי שלי, קרי, זרע, ביצית, עוברים ועוד. תחום הצוואות הביולוגיות הוא פורץ דרך וחדש יחסית.

אופן עריכת צוואה

על פי החוק במדינת ישראל, ניתן להכיר ב-4 דרכים שונות לעריכת צוואה, בניהן:

 1. צוואה בכתב יד – על אף הרשמיות והחשיבות שבמוסד הצוואות ועל אף שנדמה ואף רצוי להיעזר בעו"ד מומחה לצורך כתיבת צוואה, החוק במדינת ישראל מכיר באפשרות כי אדם יכול לכתוב את צוואתו בכתב ידו וזאת מבלי להיעזר באף גורם מקצועי או כל אדם אחר. החוק (סעיף 19 לחוק הירושה) קובע מספר דרישות פרוצדוראליות על מנת שתוכר צוואה בכתב יד – ניסוח בכתב ידו של המנוח לאורך כל המסמך, תאריך כתיבת הצוואה וכמובן חתימת המוריש.
 2. צוואה בפני עדים – צוואה זו דומה לצוואה בכתב יד, אך השוני בה הוא שהיא נכתבת בפני שני עדים. בכתיבת צוואה במסגרת זו, נדרשת חתימתם של העדים לניסוח הצוואה בנוסף לחתימתו של המוריש.
 3. צוואה בפני רשות – החוק במדינת ישראל (סעיף 22 לחוק הירושה) מכיר באפשרות שאדם יכול לנסח את צוואתו בפני רשות במדינת ישראל. לעניין החוק, רשת הינה למשל בית משפט, בית דין רבני, נוטריון ועוד. החוק דורש כי במידה והצוואה נוסחה בפני רשות, הרי שיש להפקידה בידיה של אותה רשות, לוודא שהצוואה מוקראת לאותו אדם, כמו כן נדרשת חתימה של אותה רשות על הצוואה בצירוף חתימתו של המוריש.
 4. צוואה בעל פה – על אף שאפשרות זו נשמעת תמוהה, שכן איך אדם יכול להוריש את רכושו ונכסיו בעל פה (שהרי לאור גודל וחשיבות העניין, היה אפשר לצפות שתהיה דרישת כתב), הדין הישראלי (סעיף 23 לחוק הירושה) מכיר באפשרות של צוואה בעל פה. במקרה של צוואה שכזו, המוריש צריך לומר את צוואתו בפני שני עדים אשר צריכים להעלותה על הכתב וזאת בצירוף מועד ניסוח הצוואה וכן הסיבות למתן תוקף משפטי של הצוואה על אף שניתנה בעל פה (מקרים שניתן להעלות על הדעת – אדם על ערש דווי). לאחר ניסוח הצוואה, על העדים להגיש הצוואה לרשם הירושות וזאת בסמוך למועד פטירתו של המוריש.

לממש את הצוואה

ברגע שהמוריש נפטר, ליורשים יש זכות לממש צו קיום צוואה. כלומר, לתבוע את חלקם בצוואה. היום קיימת אפשרות להגיש בקשה לצו קיום צוואה אונליין בצירוף הטפסים הרלוונטיים. כדי לקבל את החלק המובטח ולתבוע את המגיע לכם, יש צורך לצרף לבקשה כמה טפסים: שני שוברים לתשלום אגרה (ניתן לשלם באינטרנט או באמצעות בנק הדואר), תעודת פטירה של המוריש, טופס בקשה לצו קיום הצוואה, אישור של כל היורשים וצוואה מקורית.

אילו אלמנטים צריכים להילקח בחשבון? -

בבואכם לערוך צוואה, עליכם לענות על מספר שאלות וזאת במטרה לקבוע את מבנה הצוואה ואת היקפה.

בין הסוגיות שעומדות על הפרק – האם עורך הצוואה נשוי? האם יש לו ילדים? האם מדובר בצוואה הדדית? האם נכתבה בעבר צוואה אחרת? היכן נמצא רכושו של עורך הצוואה ועוד.

אנשים שרכשו מוצר זה רכשו גם

שינוי שם חברה בחינם

הכנת כל המסמכים לצורך קבלת תוקף משפטי לצוואה, אימות חתימה ע"י עו"ד ושליחה אונליין לרשם לענייני ירושה. סיום הפרוצדורה של הגשת בקשה לצו קיום צוואה במינימום זמן.

רישום סימן מסחר אונליין

הגשת בקשה לרשם לענייני ירושה ע"י עו"ד מומחה בירושות. חסכון בזמן, בירוקרטיה ובהגעה פיזית לרשם במקרה של סירוב/הגשה לא נכונה.

שינוי גודל גופנים