תהליך חיפוש סימני מסחר לפני רישום

עו"ד רון הדר08 ביוני, 2020

תהליך חיפוש סימני מסחר לפני רישוםסימן מסחר רשום הינו קניין רוחני ונכס בעל ערך כספי אשר שייך לחברה/ עסק פרטי כלשהוא ומאחוריו מוצרים ושירותים מסוימים. בניגוד למצב שבו לשכן יש כלב בשם רקסי וגם אתם החלטתם לקרוא לכלב שלכם באותו שם, אין לו כל דרך לתבוע אתכם על גניבה ולא תוכלו להגן על השם. כאשר יש בידכם מוצר/מותג או עסק חדש אשר זקוק לסימן רשום כדאי להיות זריזים ולרשום את הסימן כמה שיותר מהר, שמא יתברר לכם שהסימן שבחרתם כבר תפוס והוא יפסל לשימוש משלל סיבות אפשריות. כמו כל דבר בחיים גם בתחום זה של רישום סימני מסחר ישנם אנשים שזהו המקצוע שלהם ואליהם כדאי לפנות כשאתם רוצים להיות בטוחים לחלוטין שאתם מגנים על המותג/העסק שבניתם בעבודה קשה.

דרכים לחיפוש סימני מסחר

חיפוש סימן מסחר הינו תהליך שאולי על פניו נראה פשוט ומהיר, אך למעשה מדובר במלאכת מחשבת שעדיף להשאירה בידיים מנוסות ומיומנות שרשמו כבר אלפי סימני מסחר. האגרות שיש לשלם לרשם סימני המסחר והפטנטים יקרות ואם לא יתבצע חיפוש סימן מסחר ורישום כמו שצריך הדבר עלול לעלות ביוקר בעתיד. מדובר בתחום שלם שיש להתמחות בו ולדעת כיצד להשתמש בכלים השונים בכדי להגיע לתוצאה אמיתית ומדויקת. ישנן כמה שיטות שניתן לנקוט בהן בשביל לבצע חיפוש סימן מסחר:

 • הדרך הראשונה היא חיפוש דרך אתר רשם סימני המסחר. החיפוש עצמו מתבצע על ידי מנוע החיפוש של האתר ועשוי להביא לתוצאות טובות למדי. החיסרון נובע מהעובדה שהתוצאות שיתקבלו עלולות שלא להיות שלמות ובמקרים רבים ישנה הגבלה, דבר שעשוי להוביל לכישלון וטעות שתעלה כסף רב בהמשך.
 • הדרך השנייה הינה ביצוע חיפוש דרך מחלקת הבוחנים אשר נמצאים בלשכת הרשם של סימני המסחר. לעומת החיפוש העצמאי כאן תוכלו להגיע לתוצאה רחבה, אמיתית ומקיפה יותר. פניה ללשכה כרוכה בניסוח של בקשה שכוללת את המאפיינים הבולטים והחשובים שלכם וכמובן בתשלום של אגרה. כאן ניתן לקבל דו"ח אשר מציג את המצב לאשורו. עורך דין מומחה ינסח למענכם את הבקשה בשפה משפטית ויביא לכם תוצאות מהירות ובטוחות.

התחל בחיפוש סימן מסחר

באופן כללי הליך חיפוש סימני מסחר צריך להיעשות בצורה מדוקדקת כיוון שישנם מכשולים רבים בדרך והאדם ההדיוט עשוי למצוא את עצמו נכנס לבוץ שקשה יהיה לו להיחלץ ממנו.

הליך רישום סימן מסחר הינו תהליך שבו אדם מעוניין לתת תוקף לסימן, תו או סמל מסוים ולקבל עליו בעלות חוקית אשר תהפוך את הסימן לפרטי. את הבקשה לרישום יש להגיש למחלקת סימני המסחר שבראשה עומד הרשם לסימני מסחר ופטנטים. מדובר ברשות מטעם הממשלה שפועלת תוך בחינה ואישור פטנטים, סימני מסחר וגם מדגמים והענקת תעודות רישום לבעלי זכויות אלו.

כל בקשה נבחנת לעומק ונבדקת בפרמטרים שונים. אם הסימן עומד בכל הקריטריונים הנדרשים אז הוא נכנס ליומן סימני המסחר. אך בכך לא תמה העבודה, כעת קיימת אפשרות להגשת התנגדות על ידי צד שלישי. אם ההתנגדות מתקבלת יתכן שתידרשו לשלם את הוצאותיו במידה והפרתם סימן מסחר קיים, ולהיפך אם היא תידחה יאלץ המתנגד לשלם את הוצאותיכם. היות שמדובר בנושא לא פשוט להבנה ההמלצה היא לפנות למשרד עו"ד שמתמחה בנושא סימני מסחר.

בקשה אונליין לרישום סימן מסחר ב2020

רישום סימן מסחר אונליין ניתן לביצוע דרך האינטרנט. בדרך זו אפשר לבצע את כל התהליך מהכיסא במשרד מבלי להתעסק בפרוצדורות ובירוקרטיה, ממלאים את הטופס באתר Ettorney עם שם סימן המסחר בעברית או אנגלית, מעלים את הלוגו אם ישנו וממלאים את השירותים/המוצרים השונים שהמותג שלכם מספק לפי סדר עדיפות על מנת שנדע לסווג את סימן המסחר בסיווג הנכון. ככל שמדובר בעסק או במוצר חדש שלכם בוודאי תרצו לקדם אותו ולא להיתקע בכל מיני עניינים מנהליים. בנוסף אנו יודעים ב-Ettorney כיצד לזרז את הבקשה ולקבל אישור עקרוני על הרישום תוך 4 ימי עסקים ותעודת רישום סימן מסחר סופית לאחר 3 חודשים במקום 15 חודשים במסלול הרגיל. על כן, ההמלצה הגורפת הינה לפנות לעורך דין שיעשה בשבילכם את העבודה החשובה.

חיפוש סימני מסחר אונליין עצמאי נועד לכישלון ותוצאותיו תהיינה מוגבלות למדי, אם אתם רציניים אז מוטב שלא תסמכו על חיפוש זריז ותשקיעו בחיפוש מקצועי, ניתן לבצע חיפוש סימני מסחר אונליין אצלנו באתר רק ב-399 ₪ + מע"מ בלבד.

התחל בחיפוש סימן מסחר

  אל תפספסו עדכונים והטבות

  אנו רוצים להשאיר אותכם מעודכנים בפוסטים האחרונים, כל החדשות, טיפים והטבות עבור חברות חדשות וקיימות.
  הירשמו כעת

  פוסטים דומים

  הגשת בקשות רישום סימני מסחר אונליין – כל השלבים

  סימן מסחר הוא סימן חזותי כלשהו שנועד לייצג מותג של עסק. הסימן יכול להיות מורכב מספרות, איורים, כיתובים וכדומה. חברות רבות מעוניינות ברישום סימן משלהן, היות שהוא מבדיל אותן מחברות אחרות. כמו כן, סימן מסחר ייחודי מונע בלבול בקרב הלקוחות, וכך הם יכולים לזהות את המוצר של החברה באופן מידי. רישום סימן מסחר שלב אחר שלב רישום סימני מסחר אינו פשוט, ומי שמעוניין בו...

  המשך לקרוא
  עו"ד רון הדר13 בינואר, 2019

  הגשת סימן מסחר אונליין – למה כדאי לעשות את זה עם עו"ד?

  לפי פקודת סימני המסחר, התשל”ב אשר נחקקה בשנת 1972 סימן מסחר מוגדר כאותיות, ספרות, מילים או דמויות בשני מימדים או שלושה. סימן מסחר הינה מתן אפשרות לקהל לזהות את מקור המוצרים הכוללים את הסימן וכך לאתר עסקים שונים. מה כולל הליך רישום סימן מסחר במטרה ליהנות ממהגנה על פקודת סימני המסחר קיימת חשיבות עליונה לביצוע רישום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר אשר מקומו...

  המשך לקרוא
  עו"ד רון הדר20 במאי, 2019
  דילוג לתוכן