רישום סימן מסחר בינלאומי

עבדת קשה בשביל לבנות שם מותג ומוניטין לעסק שלך. תגן עליו!

רישום סימן מסחר בארה"ב, באיחוד האירופי ובסין

ללא כל התעסקות ובירוקרטיה מצדכם

הכנת כל המסמכים לצורך רישום סימן מסחר בינלאומי, אימות חתימה ושליחה אונליין לרישום ע"' עו"ד.

רישום בינ"ל

לשיחת ייעוץ עם עו"ד ללא עלות התקשר עכשיו!

073-7695347

רישום סימן מסחר - מבוא

בעלי עסקים רבים רושמים סימן מסחר על שם העסק שלהם או על הלוגו של העסק במדינת המקור (קרי, המדינה בה החברה פועלת). סקרנו רבות את הצורך, היתרונות והאופן שבו מתבצע הליך רישום סימן מסחר אונליין בישראל כאן ו- כאן.

רבים מבעלי העסקים שרושמים את סימן המסחר שלהם במדינה בה העסק פועל, לא מודעים או יותר נכון, לא מבינים את הצורך שברישום סימן מסחר בינלאומי אונליין.

כאמור, רישום סימן מסחר מעניק לבעליו בעלות וזכות שימוש בלעדית בסימן המסחר וזאת תחת הסיווגים ופרטת הסחורות תחתן נרשם סימן המסחר וזאת בין אם מדובר ברישום סימן מסחר מקומי או רישום סימן מסחר בינלאומי.

רישום סימן מסחר בינלאומי אונליין - תחולה ההגנה -

ההגנה על סימן מסחר שנרשם בישראל חלה רק בתחום הטריטוריאלי של מדינת ישראל, ואינה חלה מחוץ לגבולותיה.
על מנת שההגנה על סימן המסחר תחול גם מחוץ לגבולותיה של מדינת ישראל, צריך לבצע רישום של סימן המסחר בכל מדינה בה נרצה שההגנה תחול.

רישום בינ"ל
מה הוא מאגר סימני המסחר?

רישום סימן מסחר בינלאומי - הכיצד?

רישום סימן מסחר בינלאומי אונליין ניתן לבצע ב-2 דרכים, כאשר לכל אחת מהן יתרונות וחסרונות משלה. להלן פירוט הדרכים המרכזיות לרישום סימן מסחר בינלאומי אונליין:

א. רישום באמצעות עו"ד זר – ניתן לבצע את הרישום באמצעות פנייה לעו"ד במדינה הזרה בה מעוניינים לרשום את סימן המסחר ולבצע את הרישום באמצעותו. היתרון – ההתמקצעות של אותו עו"ד בדיני הקניין וסימני המסחר של אותה מדינה וגם העובדה שרישום במדינה ספציפית חזק יותר מרישום בינלאומי כללי (למשל, רישום באיחוד האירופי). החיסרון – עלות גבוהה יחסית.

ב. רישום במסגרת פרוטוקול מדריד – בשנת 2007 נכנסנו לתוקפן התקנות החדשות וזאת על מנת לאפשר לרשום סימן מסחר בינלאומי בישראל במסגרת פרוטוקול מדריד.

רישום באמצעות פרוטוקול מדריד - השלבים -

  1. הגשת בקשת רישום מקומית – הבקשה לרישום סימן מסחר באמצעות פרוטוקול מדריד נשענת על הבקשה לרישום סימן מסחר מקומי. קרי, טרם הגשת הבקשה לרישום בינלאומי, יש להגיש בקשה לרישום מקומי.  
  2. הגשת הבקשה הבינלאומית – לאחר שהוגשה הבקשה המקומית, ניתן להגיש בקשה נוספת לרישום בינלאומי וזאת באמצעות מערכת WIPO. WIPO הינו "משרד" שבאמצעותו מגישים בקשות לרישום סימן מסחר בינלאומי. המדובר במערכת ממוחשבת שבאמצעותה ניתן לקבוע תחת אילו סיווגים יש לרשום את סימן המסחר (צריך להיות תואם להגשה המקומית), באילו מדינות לרשום את סימן המסחר וגם ישנו מחשבון אשר מחשב באופן מדויק את עלות הרישום.
  3. הבחינה הטכנית – לאחר הגשת הבקשה דרך WIPO, הבקשה מתקבלת ונבחנת באופן טכני בלבד. לאחר הבחינה הטכנית ובאם הבחינה עברה בהצלחה, מקבל הלקוח מספר בקשה והבקשה מועברת לרישום בכל מדינה ומדינה בה ביקש הלקוח לרשום את סימן המסחר.
  4. הרישום בפועל – לאחר שנעשתה בחינה טכנית לבקשה והבקשה הועברה לרישום בכל מדינה ומדינה בה הלקוח ביקש לרשום את סימן המסחר, כל מדינה צריכה לבצע את רישום סימן המסחר באופן עצמאי וזאת לאחר בחינה טכנית ומהותית של הבקשה. חשוב לציין, שעל אף שהבקשה עברה בחינה טכנית בשלב 3, הרי שבשלב האחרון הבקשה עוברת גם בחינה מהותית. במקרים בהם קיימות בעיות כאלה ואחרות ברישום, הרי שיכול ויצטרך הלקוח להיעזר בשירותיו של עורך דין מקומי על מנת לטפל ברישום סימן המסחר וזאת באם יעלו השגות או התנגדויות לרישום במדינה.
רישום בינ"ל

רישום סימן מסחר באמצעות פרוטוקול מדריד - יתרונות וחסרונות -

אחד היתרונות המובהקים ברישום סימן בינלאומי במסגרת פרוטוקול מדריד (WIPO) היא העובדה שאין צורך ברישום סימן המסחר בכל מדינה ומדינה באופן נפרד, אלא ניתן להגיש בקשה אחת אשר לאחר הגשתה מועברת באופן אוטומטי לכל המדינות בהן בחר הלקוח לרישום הסימן והן מבוצעות באופן אוטומטי ובעלות נמוכה יחסית.

החיסרון המרכזי ברישום סימן מסחר בינלאומי בדרך זו הוא העובדה כי הרישום הבינלאומי נשען על הבקשה המקומית. מה הכוונה? הבקשה הבינלאומית "תלויה" בבקשה הלאומית, קרי אם קיים דופי או בעיה בבקשה המקומית, או אם הבקשה המקומית לא התקבלה, הרי שהבקשה הבינלאומית "תיפול" יחד איתה.

מלאו את הפרטים וניצור עמכם קשר תוך כמה דק':

שם מלא (חובה)

אימייל (חובה)

טלפון נייד (חובה)

מוצרים נלווים

לוגו דף ועט

קבלת דו"ח מפורט על המותג שלך מעו"ד המתמחה ברישום סימני מסחר. הדו"ח כולל  אינדיקציה על מתחרים והמלצות מעו"ד על אופן רישום סימן המסחר שלכם

רישום ברשם סימני המסחר הכי מהיר בארץ! הכנת כל המסמכים לצורך רישום סימן המסחר, אימות חתימה ע"י עו"ד ושליחה אונליין לרשם.

שינוי גודל גופנים