תביעה בדיני משפחה

הגשת תביעה בבית המשפט לענייני משפחה אינה דבר של מה בכך.

עו"ד מומחה בדיני משפחה יטפל בתיק של מא' ועד ת'

במקצועיות, ברגישות, באדיבות ובמחיר ללא פשרות.

לשיחת ייעוץ עם עו"ד מומחה בדיני משפחה התקשר עכשיו!

073-7695347

דיני משפחה - מבוא:

דיני המשפחה הוא ענף משפטי אשר עוסק בתחומי – נישואין, גירושין, הורות ועוד.

במדינת ישראל, דיני המשפחה נידונים במסגרות משפטיות שונות וזאת בהתאם ובכפוף לדתם של הצדדים. עניינים משפחתיים יכול ויידונו בבית המשפט לענייני משפחה (ערכאה אזרחית), בבתי הדין הרבניים (ערכאה דתית יהודית) ובבתי הדין של הדתות הנוספות – נצרות, איסלאם ועוד.

במדינת ישראל דיני המשפחה מעט "מורכבים" מאחר וישנה "תחרות" סמויה בין המערכת האזרחית למערכת הדתית וקיים מרוץ בין הערכאות לתפיסת הסמכות לדון בסוגיות משפחתיות שונות.

חשוב לציין – במדינת ישראל הדין הדתי חל בכל הנוגע לסוגיות נישואין וגירושין.

בית המשפט לענייני משפחה - תחומי אחריות:

  • מזונות אישה.
  • מזונות קטינים.
  • משמורת והסדרי ראייה.
  • פירוק ושיתוף במקרקעין.
  • דיני ירושה.
  • כל סכסוך בתחום המשפחה.

הליך בבית המשפט לענייני משפחה - הכיצד?

כמו בכל הליך משפטי, בכל בית משפט במדינת ישראל, גם בבית המשפט לענייני משפחה הליך מתחיל בהגשת כתב תביעה.

חשוב לציין – אם אתם מעוניינים להגיש תביעה במספר נושאים, יש להגיש כתב תביעה לכל אחד מהנושאים בנפרד, כלומר – אם ברצונם להגיש תביעה בענייני מזונות ומשמרות. יש להגיש עבור כל אחד מהנושאים הללו כתב תביעה נפרד.

לכתב התביעה יש לצרף בין היתר: תצהירים, נספחים התומכים בעובדות המפורטות בכתב התביעה ובתצהיר עוד. אם מדובר בכתב תביעה למזונות (אישה או ילדים) הרי שיש לצרף פרטים לגבי גובה ההכנסות.

  • במידה והוגשה נגדכם תביעה בבית המשפט לענייני משפחה הרי שעליכם להגיש תוך 30 ימים כתב הגנה.

לאחר הגשת כתבי הטענות (כתב תביעה, כתב הגנה) מתחיל הדיון. הדיון מורכב ממספר שלבים בניהם: דיון מקדים (קדם משפט) בוא מנסים לברר מה המחלוקות בין הצדדים. לאחר קדם המשפט לרוב מנסה ביהמ"ש להפנות את הצדדים להליך גישור על מנת להגיע להסכם.

במידה והצדדים לא הגיעו להסכם בהליך גישור, או שייקבע קדם משפט נוסף או שימשיכו הצדדים לדיון הוכחות.

לאחר דיון ההוכחות (עלולים להתקיים מספר דיוני הוכחות בתיק), הצדדים מגישים סיכומיהם לבית המשפט ולאחר מכן ביהמ"ש נותן פסק דין.

יחידת הסיוע בביהמ"ש לענייני משפחה -

יחידת הסיוע בבית המשפט לענייני הוקמה במטרה לנסות ולסייע למשפחות הנמצאות בהליכים בבית המשפט כמו כן לנסות ולסייע לבית המשפט בהליכי בירור התובענות בין הצדדים.

ביחידות הסיוע מועסקים אנשי מקצוע המומחים בתחומי המשפחה לרבות – עובדים סוציאליים, פסיכולוגים ועוד.

יחידת הסיוע נועדה לנסות להביא לפתרון בין הצדדים להליך מבלי לערב את בית המשפט ואת עורכי הדין של הצדדים. על מנת לעודד את השימוש ביחידות הסיוע, מאפשר בית המשפט לאחד הצדדים להליך להגיש בקשה ליישוב סכסוך במשפחה ולקבל הפניה ליחידת הסיוע – למבקש ולצד השני וזאת על מנת לפתור את ההליך בלי מעורבות של בית המשפט.

מלאו את הפרטים ועו"ד יתקשר לתת ייעוץ והכוונה חינם:

שם מלא (חובה)

אימייל (חובה)

טלפון נייד (חובה)

אנשים שרכשו מוצר זה רכשו גם

הכנת כל המסמכים לצורך קבלת תוקף משפטי לצוואה, אימות חתימה ע"י עו"ד ושליחה אונליין לרשם לענייני ירושה. סיום הפרוצדורה של הגשת בקשה לצו קיום צוואה במינימום זמן.

לוגו דף ועט

הגשת בקשה לרשם לענייני ירושה ע"י עו"ד מומחה בירושות. חסכון בזמן, בירוקרטיה ובהגעה פיזית לרשם במקרה של סירוב/הגשה לא נכונה.

שינוי גודל גופנים