תביעת זכויות יוצרים אונליין

זכויות יוצרים הינן חלק מענף משפטי רחב יותר הנקרא "דיני קניין רוחני". זכויות היוצרים במדינת ישראל מוסדרות במסגרת חוק זכויות יוצרים, תשס"ח – 2007.

חוק זכויות יוצרים מגדיר בין היתר מהן היצירות אשר זוכות להגנה ושהחוק חל עליהן ומנגד הוא מונה גם יצירות שעליהן החוק אינו חל ואינו זוכות להגנתו.

במדינת ישראל, חוק זכויות יוצרים אינו דורש מבעל היצירה "לרשום" את היצירה במרשם זה או אחר על מנת לזכות להגנתו ע"י החוק (זאת בניגוד לפטנט/סימן מסחר). הרציונאל העומד בבסיס רעיון זה הוא לעודד יוצרים ליצור מבלי שיחששו כי עליהם לפעול על מנת להגן על זכויותיהם ביצירה ועל מנת להקל בהליכים ביורוקרטיים.

העובדה כי בישראל לא קיים מרשם זכויות יוצרים (בניגוד לארה"ב למשל), מקשה על האפשרות של יוצרים לוודא האם יצירה רשומה או לאו והאם היצירה שיצרו מהווה הפרה של זכויות יוצרים או לאו.

בקרוב

מילוי טופס

התנאים הבסיסיים הנדרשים להגשת תביעה בגין הפרת זכויות יוצרים

  1. ליוצר קיימת יכולת להוכיח כי הוא בעל זכויות היוצרים של היצירה.
  2. על היוצר להוכיח כי היצירה בבעלותו וכי היא הנה מקורית.
  3. היצירה נמצאת על Hard Copy.
  4. היצירה לא נמסרה לאחר מלבד הטוענים לבעלותה.

באילו תחומים פועל חוק הגנת זכויות יוצרים?

חוק זכויות יוצרים חל על כל יצירה לרבות – תמונה, סרט, צילום, מאמר, ספר, שיר או מנגינה. כמו כן, כיום בעידן האינטרנט, חוק זכויות יוצרים חל גם על: פוסטים ברשתות החברתיות (Facebook, Instagram, Youtube), אפליקציות, קוד תוכנה ועוד.

הפרת זכויות יוצרים

נשאלת השאלה, מה מוגדר כ"הפרת זכויות יוצרים"? חוק זכויות יוצרים קובע כי "הפרה" הנה – כל שימוש ביצירה מוגנת כל עוד לא ניתנה הסכמה של בעל הזכויות על היצירה. אם כן, מהו "שימוש"? – פרסום, שידור, הוצאה לציבור (פומביות), שינויים ביצירה המקורית ועוד.

הפיצוי בעקבות הפרת זכויות יוצרים

חוק זכויות יוצרים קובע כי הפיצוי בגין הפרת זכויות יוצרים הוא 100,000 ש"ח ללא הוכחת נזק. הכוונה היא שיוצר שמגיש תביעה בגין הפרת זכויות יוצרים לא נדרש להוכיח כי נגרם לו נזק בעקבות הפרת זכויות היוצרים, אלא הוא נדרש להוכיח שנעשתה הפרה בלבד. הרציונל העומד בבסיס קביעה זו של המחוקק הנה לעודד יוצרים לעמוד על זכויותיהם ולהגן על היצירות שלהם מפני אלה שעלולים להפר אותן.

תביעת זכויות יוצרים באינטרנט

תחום זכויות היוצרים בפרט ודיני הקניין הרוחני בכלל הנם תחומים סבוכים אשר דורשת טיפול של עו"ד בתחום על מנת להגן על האינטרסים והזכויות של בעל היצירה מפני שימוש לא ראוי ע"י אנשים שאינם בעלי הזכות.

מלאו את הפרטים ונתחיל להכין לכם את המסמכים:

שם מלא (חובה)

אימייל (חובה)

טלפון נייד (חובה)

אנשים שרכשו מוצר זה רכשו גם

הסכם מייסדים באנגלית

הכנת הסכם מייסדים מותאם אישית בעזרת פלטפורמה מתקדמת. סיום הפרוצדורה במינימום עלות וזמן על מנת שתוכלו להיות מרוכזים 100% במיזם.

פתיחת חשבון בנק לחברה

פתיחת חשבון בנק לחברה בע"מ בסניף הבנק בו תבחרו. הכנת כל המסמכים ואישורי העו"ד לצורך פתיחת החשבון.

שינוי גודל גופנים