תביעת לשון הרע באינטרנט

תביעת לשון הרע אונליין – לפי חוק איסור לשון הרע, המונח מוגדר "כדבר שפרסומו עלול להשפיל, לבזות או לפגוע באדם". ישנה אפשרות לקבל פיצויים כספיים בגין הוכחת העבירה בהתקיים תנאים מסוימים ללא כל הוכחת נזק.

בקרוב

מילוי טופס
פתח חברה חדשה

הגשת תביעה בגין לשון הרע באינטרנט – איך עושים זאת

במקרה שבו נעשה חוסר צדק והאדם ספג תגובה שלילית באינטרנט אשר הכפישה את שמו, הוא יכול להגיש תביעה בעקבות לשון הרע. אלה כמה דברים שיש להביא בחשבון כאשר חושבים להגיש תביעה:

  • לאתר את זהות המפרסם – כדי לדעת נגד מי להגיש את התביעה, יש צורך לזהות את המפרסם. במקרים מסוימים ניתן "לתפוס" גולש על פי כתובת איי פי של המחשב הביתי שלו, אך אם הוא שלח את הודעה מבית הקפה השכונתי, עניין הזיהוי שלו יהפוך לקשה עד בלתי אפשרי.
  • מבחן האדם הסביר – ברגע שהנפגע מצליח לאתר את הפוגע ואף להביא אותו לבית המשפט, בוחנים השופטים אם כל אדם אחר היה נפגע מהתגובה או הפרסום נגד הנפגע. זהו, למעשה, מבחן האדם הסביר הנועד לבדוק את ההשפעה של התגובה על אדם נורמטיבי.
  • חובת ההוכחה – הנפגע צריך להוכיח שהעסק שלו נפגע מהפרסום. אמנם בית המשפט יכול לפסוק פיצויים של 50,000 שקלים במקרים שבהם אין הוכחות נזק, אך במקרים לא מעטים שווי הנזק שנגרם גדול בהרבה מהפיצויים המשולמים.

מה נחשב ללשון הרע באינטרנט?

בעידן שבו לכל אזרח ישנה גישה לאמצעים הדיגיטליים, תביעת לשון הרע באינטרנט הפכה לאחת התביעות הנפוצות יותר בשוק. לשון הרע נחשב לכל פגיעה אשר עלולה לפגוע בכבודו של האדם ברבים, לבזות ולהשפיל אותו, כמו גם לפגוע במקור פרנסתו ובחיי המשפחה התקינים שלו. לשון הרע יכול להתבצע בדרכים שונות כמו פרסום פוסט מביש ברשת חברתית, פרסום תגובות פוגעניות לכתבות באתרי חדשות, פרסום שלילי באתר על עסק מתחרה או פרסום שלילי בפורומים מקצועיים.

לפנות לעורך דין מקצועי

אם אתם קמים בבוקר יום אחד ומגלים כי הפכתם קורבן ללשון הרע, ניתן להגיש תביעת לשון הרע אונליין. ברגע שעורך הדין מקבל את הפנייה, הוא מתחיל בבירורים ויוצר אתכם קשר. עורך דין מקצועי יכול ללוות אתכם לאורך כל התהליך – החל מאיסוף מידע, דרך ניסוח כתב התביעה וכלה בייצוג משפטי.

ההבדל בין הוצאת דיבה ללשון הרע

האינטרנט אינו רק במה עבור תביעות לשון הרע ברשת, אלא גם פתח להוצאת דיבה. ההבדל העיקרי בין השניים הוא שלשון הרע הם על פי רוב דברי אמת הפוגעים באדם, ואילו הוצאת דיבה היא פרסום דברי שקר. ניתן לתבוע על הוצאת דיבה במקרה שהשקר פורסם באמצעים הדיגיטליים השונים – פייסבוק, פורומים או אתר אינטרנט. כמו כן, הנפגע צריך להוכיח כי הפוגע פרסם נגדו דברי שקר, ולא אמת. במקרים אחדים המפרסם מפיץ בתום לב דברים שהוא חושב כי הם דברי אמת, אך בסופו של דבר מתגלה כי מדובר בשקר.

מלאו את הפרטים וניצור עמכם קשר תוך כמה דק':

שם מלא (חובה)

אימייל (חובה)

טלפון נייד (חובה)

אנשים שרכשו מוצר זה רכשו גם

שינוי שם חברה בחינם

הכנת כל המסמכים לצורך קבלת תוקף משפטי לצוואה, אימות חתימה ע"י עו"ד ושליחה אונליין לרשם לענייני ירושה. סיום הפרוצדורה של הגשת בקשה לצו קיום צוואה במינימום זמן.

רישום סימן מסחר אונליין

צוואה אונליין הינה מסמך משפטי מחייב שבאמצעותו אדם מחליט מה יקרה עם רכושו לאחר שימות, מי הם הגורמים שיקבלו את הרכוש וכיצד תתבצע החלוקה.

שינוי גודל גופנים