אגרת רישום חברה 2018

עו"ד רון הדר20 בנובמבר, 2017

אגרת רישום חברה 2018זהו, החלטתם לצאת לדרך ולהגשים את החלום– פתיחת חברה בע"מ למיזם שלכם. המיזם שלכם יכול לעסוק בכל עיסוק שהוא, זו יכולה להיות חברה להפקת אירועים, מסעדת גורמה יוקרתית, נכס נדל"ן או חברת סטארט-אפ. לפני שמתחילים להכניס מזומנים לחשבון ולהוציא חשבוניות, אחד הדברים הראשונים שאתם צריכים לעשות הוא לבצע רישום חברה מבחינה חוקית מול רשם החברות.

משלמים את האגרה

כל אדם המבקש לרשום את החברה שלו צריך לבצע תשלום אגרת רישום חברה. זהו למעשה סכום קבוע שיש צורך לשלם על פי חוק. חוק זה מעוגן בהוראת סעיף 9(ב) על פי חוק החברות שנקבע בשנת 1999. בהתאם לניסוח שלו, חובה על כל חברה לשלם את האיגרת השנתית בסכום הנקבע על ידי שר המשפטים.

כמה עולה אגרת הרישום ב2018?

הסכום של אגרת הרישום עבור פתיחת חברה או עבור תשלום שנתי משתנה משנה לשנה. כך למשל, נכון לשנת 2017 אגרת רישום חברה עומדת על 2,606 ש"ח, בעוד התשלום עבור אגרה שנתית עומד על  1,484 ש"ח. הרשות השופטת רשאית לשנות סכום זה – הסכום המעודכן לינואר 2018 הינו 2,150 ש"ח.

טיפ חשוב: על מנת לחסוך כ-500 ש"ח באגרת רשם החברות יש לשים לב בתשלום אונליין באתר הרשם לאגרה המופחתת (רישום מקוון) של 2,150 ש"ח ולסמן את הצ'ק בוקס השלישי למטה ולא לסמן את הצ'ק בוקס הראשון למעלה של 2,614 ש"ח. לאחר סיום הרישום באתר שלנו תקבלו לינק למייל לתשלום האגרה לרשם.

מכאן, עולה השאלה מדוע בעצם צריך לשלם אגרה על הקמת חברה ב-2018 או בכל שנה אחרת. ובכן, לתשלום זה קיימות שתי סיבות עיקריות על פי רשם החברות. ראשית, רשם החברות משקיע משאבים רבים ברישום החברה, משאבים אשר מוחזרים חלקית על ידי תשלום האגרה. שנית, האגרה משמשת כגורם מרתיע מפני רישומים סתמיים של חברות, כך שמי שבאמת מעוניין להקים חברה, צריך להראות יכולת כלכלית – לפחות בשלב הראשוני.

התחל ברישום חברה

נרשמים לפני תחילת השנה החדשה

תשלום אגרת רישום חברה 2018 הוא נושא חשוב שיש לשים עליו את הדעת. אחת השאלות המרכזיות ביותר שנוטים לשאול היא איך לחסוך באגרת רישום חברה? אחרי הכול, בעל העסק נדרש לשלם סכומים גדולים עבור החברה שלו. ליזמים המבקשים לחסוך את תשלומי האגרה השנתית אך גם רוצים לרשום את החברה כמה שיותר מהר בתחילת ינואר 2018 הינה הטיפ הבא: הירשמו עוד במהלך דצמבר לאתר Ettorney וכך נדאג שכל מסמכי הקמת החברה יהיו מוכנים עם חתימות העו"ד לפני ינואר. את האגרה לרשם החברות תשלמו אונליין רק ב1.1.2018 (נשלח לכם לינק תזכורת אל דאגה), ובכך תחסכו את האגרה השנתית (חיוב האגרה הוא קלנדרי ואגרת הרישום כוללת בתוכה את האגרה השנתית לאותה שנה). כבר בבוקר הראשון בינואר 2018 Ettorney ישגרו את מסמכי החברה שלכם לרשם אונליין ותהיו בין הראשונים לקבל תעודת התאגדות וח.פ (ישנו עומס גדול מאוד על רשם החברות בתחילת השנה הלועזית החדשה וישנם עיכובים ברישום שיכולים לקחת שבוע ויותר). ע"י הכנה מראש של כל המסמכים ושליחה אונליין בבוקר ה-1.1.2018 תהיו בין הראשונים ותקבלו תעודת התאגדות הכי מהר שניתן ועל הדרך תחסכו מעל 1,000 ₪ באגרה השנתית –  בצורה זאת רישום חברה בסוף שנה עשוי להשתלם בהחלט.

נרשמים במהירות מבלי לצאת מהבית

היום בעידן האינטרנט, ניתן לבצע רישום חברה אונליין. כל שיש לעשות הוא למלא את הפרטים באתר אונליין ב-5 דקות ולבצע תשלום עבור השירות, ללא צורך במילוי טפסים ופגישות ארוכות עם עו"ד. באמצעות הרשמה מהירה אונליין ניתן לבצע פעולות כמו רישום חברה בע"מ, פתיחת חשבון בנק, פתיחת תיק במס הכנסה ועוד. מדובר בסופו של דבר ברישום נוח ונגיש לכל מי שמעוניין לרשום את החברה שלו, רישום אשר חוסך בזמן יקר ליזמים ומוריד מהם את הבירוקרטיה על מנת שיוכלו להתרכז בבניית העסק.

מה כולל הליך רישום חברה

בנוסף לתשלום אגרת רישום חברה, כדי לרשום חברה יש צורך לשלוח את הטפסים הדרושים אונליין לרשם החברות. הליך רישום חברה אונליין מצריך להנפיק מסמכים שונים כדוגמת תקנות התאגדות, הצהרת בעלי מניות, הצהרת דירקטורים ומתן שלושה שמות אופציונאליים לחברה בעברית ואנגלית. לאחר מכן, ביצוע אימות של המסמכים הדרושים באמצעות עורך דין, ושליחה של כל המסמכים הנחוצים אל רשם החברות לאישור. בסיומו של התהליך מקבלים היזמים תעודת התאגדות הכוללת מספר ח.פ. ואישור תקנון בסטטוס של נאמן למקור. לאחר פתיחת החברה תגיעו לשלב הכנת מסמכי ואישורי העו"ד לצורך פתיחת חשבון בנק לחברה ובשלב השלישי והסופי פתיחת תיקים ברשויות אונליין ע"י רו"ח.

בוחרים את החברה הנכונה

Ettorney הינה הפלטפורמה לרישום חברה הראשונה בישראל והוקמו באמצעותה מאות חברות בזמנים המהירים ביותר. בחירה בספק המתאים הינה החלטה קריטית לביצוע פעולה חשובה כמו רישום החברה שלכם על הצד הטוב ביותר.

התחל ברישום חברה

אל תפספסו עדכונים והטבות

אנו רוצים להשאיר אותכם מעודכנים בפוסטים האחרונים, כל החדשות, טיפים והטבות עבור חברות חדשות וקיימות.
הירשמו כעת

פוסטים דומים

טופס הגשת מסמכים לרישום חברה

החלטתם להיות יזמים ולצורך זה נחוצה פתיחת חברה בישראל. יש לכם רעיון נהדר ואתם יודעים בדיוק מה אתם רוצים לעשות עם החברה שלכם. בהנחה שכבר קיבלתם ייעוץ עסקי מה לעשות ואיך להתייחס לתכנית עבודה שנתית, כל שנותר לכם כעת הוא לעסוק בטופסולוגיה שכרוכה בהקמת חברה כחוק, ולפי כל כללי רשם החברות. זה חשוב, לא רק בשביל המדינה ורשויות המס, למעשה, זה חשוב גם בשבילכם...

המשך לקרוא
עו"ד רון הדר09 ביוני, 2019

רישום חברה – צ'ק ליסט

רישום חברה הינה פרוצדורה שהמון יזמים מסתבכים אתה ללא סיבה. בשל כך, הכנו עבורכם צ'ק ליסט מסודר שיסביר את כל השלבים מתחילת הגישושים ועד הרגע הנכסף של הכנסת מזומנים לעסק.  הפרוצדורה מורכבת מ-3 שלבים עיקריים: רישום חברה באינטרנט: ניתן לרשום חברה אונליין במהירות: ממלאים את כל הפרטים ב-5 דקות באתר Ettorney - כולל חיפוש שם לחברה שאינו תפוס ברשם החברות דרך המערכת. מגיעים ל-5...

המשך לקרוא
עו"ד רון הדר04 בדצמבר, 2017
דילוג לתוכן