עמוד הבית > בלוג > איך לבחור עורך דין לפירוק חברה?

איך לבחור עורך דין לפירוק חברה?

איך לבחור עורך דין לפירוק חברהכאשר עולה נושא של פירוק חברה יש להבין כי מדובר בעולם משפטי מורכב המצריך התנהלות חכמה ונכונה תוך היכרות עם דיני תאגידים חברות בישראל וכן ידע רב בתחום פירוק חברה בע"מ.

מהו הליך פירוק חברה

פירוק חברה הינו הליך משפטי ובו מכריזים על סיומה של החברה תוך פירוק הקשרים השונים בחברה ובין האנשים העובדים בה ועד רשויות המס. היות וישנם גורמים שונים הנובעים להליך כמו למשל קשיים פיננסים וחדלות פרעון, קיימת חשיבות עליונה להיעזר בשירותיו של עורך דין.

ייעוץ מטעם עורך דין עשוי לחסוך לחברות סכומי כסף לא מבוטלים

ייעוץ מטעם עורך דין מומחה בתחום עשוי לחסוך לחברות סכומי כסף לא מבוטלים ואף סנקציות פליליות ולכן חשוב כל כך להסתייע בשירותיו של עורך דין מומחה אשר יהיה ביכולתו ללוות את החברה תוך הענקת מענה מקיף לכלל השאלות.

במסגרת הליכי פירוק חברה יש להיעזר בשירותיו של עורך דין מומחה

במסגרת הליכי פירוק חברה יש להיעזר בשירותיו של עורך דין מומחה בתחום. הבחירה האם לשכור את שירותיו של עו"ד לפירוק חברה כזה או אחר תתבסס על ניסיון ומוניטין לאורך השנים.

בכל שנה מוגשות בקשות רבות לפירוק הכוללות את נושא עלות פירוק חברה ומדובר בתחום משפטי רחב היקף הכולל אנשי מקצוע רבים ומגוונים. כל חברה המעוניינת בהליך פירוק זקוקה לשירותיו של עורך דין מקצועי ואמין אשר יהיה ביכולתו לראות את התמונה הכללית במטרה להוביל את ההליך לתוצאה הדרושה.

מה חשוב בעת בחירת עורך דין לפירוק חברה

עורך דין לפירוק חברה הינו עורך דין אשר תחום ההתמחות שלו זה המשפט המסחרי בישראל תוך דגש על דיני תאגידים וחוק החברות בישראל.

על עורך דין פירוק חברה להפגין שליטה מדוקדקת בנהלים לפירוק חברות ומול רשם החברות וכן מול מוסדות המדינה השונים. עליו להיות בעל היכרות מעמיקה עם התחום לרבות התבוננות עמוקה תוך הכרת האינטרסים של הלקוח שלו.

 נדרש לדיוק והקפדה במסגרת התפקיד שלו

עו"ד לפירוק חברה נדרש לדיוק והתמדה במסגרת התפקיד שלו בין אם מדובר בעורך דין אשר בבעלותו משרד פרטי או בין אם מדובר בעורך דין המועסק במשרד עורכי דין גדול. עוד נציין כי במסגרת עבודתו עליו להפגין יצירתיות במטרה להגיע לפתרון הטוב ביותר במסגרת פירוק חברה. במסגרת תפקידו הוא עשוי להיות המפרק בפועל של החברה, כאשר המינוי מתבצע בידי בית המשפט או בידי בעלי המנויות המעוניינים לדון בפירוק.

כאשר הוא משמש כמפרק החברה בפועל הוא מנהל את ההליך מול רשויות המדינה השונות ומשמעות הדבר הגשת המסמכים המתאימים הן לרשם החברות והן לרשויות המדינה ומכאן עליו לדעת כיצד להגיש את כל המסמכים הדרושים.

חשיבות הפגישה הראשונה במשרד

אחת הדרכים הטובות ביותר להתרשם מהשירות של עורך הדין היא להיפגש עימו במשרדו. בעת הפגישה במשרד יהיה ניתן לדון עימו בסוגיות חשובות כגון עלות פירוק חברה וכן נושא של אגרת פירוק חברה ועוד נושאים העולים על הפרק.

יש לציין כי הרושם הראשוני עשוי להיות מטעה אך באמצעות הפגישה במשרדו ניתן להבין האם זהו איש המקצוע המתאים ביותר אשר ילווה אתכם לאורך ההליך והאם קיים אמון וחיבור בין הצדדים. הכימיה בינכם ובין עורך הדין מהווה פרמטר חשוב בשל העובדה כי אתם עתידים לצעוד כברת דרך ביחד ולכן אתם צריכים לבחון האם אתם מסתדרים ומבינים אחד את השנייה.

עו

עו"ד רון הדר

מנכל at Ettorney
יזם סדרתי ועורך דין היי-טק. מייסד ומנכ"ל Ettorney - חברת הליגל טק הראשונה בישראל. הפלטפורמה המובילה לשירותים משפטיים אונליין.
עו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

* *

שינוי גודל גופנים