איך לבצע פירוק שותפות עסקית?

עו"ד רון הדר07 באוקטובר, 2018

איך לפרק שותפות עסקיתבתחילת דרכו של העסק, אנשים רבים מעוניינים לבצע שותפות עסקית, מתוך גישת "טובים השניים מן האחד". שני שותפים ויותר יכולים להשקיע סכומי כסף גבוהים יותר בפרויקט ההתחלתי, וכל אחד מהם מביא את ניסיון החיים שלו ואת תחום התמחותו. אך לא פעם, מגיעים השותפים למסקנה שיש צורך לפרק את החברה, בין אם משום שהיא כבר אינה רווחית או שבעלי העסקים הסתכסכו זה עם זה ומעוניינים לפנות כל אחד לדרכו. כך או כך, סגירת חברה מצריכה פירוק שותפות בין בעלי העסקים.

בהסכמה ושלא בהסכמה

רבים שואלים איך מפרקים שותפות עסקית, בייחוד כאשר הם מגיעים לפרשת דרכים בדרכם המקצועית. ישנם שני סוגי פירוק שותפויות – פירוק בהסכמה ופירוק שלא בהסכמה. כאשר אחד (או יותר) מבין השותפים אינם מסכימים על פירוק החברה, הפירוק עצמו מתבצע על ידי בית המשפט (או במסגרת הליכי גישור). פירוק בהסכמה נעשה על פי רוב כשהשותפים הקימו שותפות זמנית בכוונה תחילה לפרק אותה בסופו של דבר. במקרה זה הם משיגים הסכם לפירוק שותפות. כמו כן, קיימים מקרים נוספים המחייבים פירוק שותפות לפי חוק, לדוגמה: כשאחד השותפים נפטר או הוכרז כפושט רגל, כשהוכח שהשותפים עוסקים בניהול אסור.

פירוק שותפות עסקית כולל בדרך כלל 3 שלבים עיקריים:

  • מסלקים את החובות וההלוואות – לפני שמפרקים את החברה, על בעלי העסקים להתחייב לשלם את כל החובות. באופן דומה, יש צורך להיפטר מכל ההלוואות ולשלם אותם מתוך קופת השותפות.
  • תשלומים עבור פירוק – פירוק החברה כולל הוצאות נוספות לעורכי דין, רשויות ועוד. יש להיערך בהתאם על מנת לעמוד בתשלומים אלה.
  • מחלקים את היתרה – לאחר שהשותפים הסדירו את כל החובות והתשלומים, הם מחלקים ביניהם את הכסף שנותר.

התחל בפירוק חברה

מפרקים חברה בע"מ

פירוק חברה בע"מ כולל כמה שלבים משמעותיים. כאמור, על החברה להוכיח שאין לה חובות והלוואות, ולכן על בעלי החברה להגיש תצהירי כושר פירעון שבמסגרתם חותמים הדירקטורים על כך שהם יכולים לשלם את חובותיה של החברה בתוך שנה מתאריך ההחלטה על הפירוק. לאחר מכן, יש למנות מפרק לחברה (ולהגיש את שמו לרשם החברות) ולהודיע על כינוס אסיפת פירוק כללית. בסיום האסיפה יש לערוך פרוטוקול אשר יכלול את תאריך החלטת הפירוק, שם, תעודת זהות והכתובת של המפרק. בשלב הבא יש צורך לפרסם בעיתון "רשומות" את דבר פירוק החברה. ולבסוף, לאחר סילוק החובות וההלוואות הדירקטורים שולחים הודעת פירוק לרשם החברות. רשם החברות יפרק את החברה בתוך כשלושה חודשים.

כדי לפרק חברה לא מוכרחים להתרוצץ בין הרשויות

בעידן האינטרנט אפשר לעשות את מרבית הפעולות מבלי לצאת מהבית. פירוק חברה עלול ליצור סחבת לא קטנה בדרך לפירוק המיוחל, אך אם אתם מעוניינים לקצר תהליכים, אפשר בהחלט לבצע פירוק שותפות אונליין. עורכי דין מקצועיים מציעים לכם שירותים דרך האתר, ובעת הצורך אתם יכולים גם ליצור קשר טלפוני. על מנת לפרק את החברה ביעילות, עליכם להירשם לשירות פירוק חברה אונליין באתר האינטרנט ולמלא את הפרטים הרלוונטיים עליכם ועל החברה שלכם. לאחר מכן, עורך דין מקצועי יוצר אתכם קשר ומנחה אתכם לגבי הטפסים שאתם צריכים למלא. בשלב הבא עליכם לאסוף את כל המסמכים הדרושים, לשלוח אותם דרך הדואר האלקטרוני ולשלם אגרת שירות. עורך הדין יחתום על כל המסמכים הדרושים וישלח לכם את המסמכים והאישורים המתאימים.

מעוניינים לקבל שירות מהיר ואיכותי יותר? הקפידו לסרוק את המסמכים במכונת צילום באיכות גבוהה, בדקו אותם ולאחר מכן שלחו במייל. מסמכים ברורים ונהירים יקלו על עבודתו של עורך הדין, ואתם תקבלו שירות מהיר יותר בתמורה.

התחל בפירוק חברה

אל תפספסו עדכונים והטבות

אנו רוצים להשאיר אותכם מעודכנים בפוסטים האחרונים, כל החדשות, טיפים והטבות עבור חברות חדשות וקיימות.
הירשמו כעת

פוסטים דומים

מה זה הסכם פירוק שותפות?

פעילות עסקית ניתן להסדיר בכמה צורות - עוסק פטור, עוסק מורשה, חברה בע"מ ועוד. מלבד הצורות הנ"ל, קיימת צורה נוספת שבאמצעותה ניתן להסדיר פעילות עסקית והיא - שותפות (יכולה ותהיה שותפות רגילה ויכול ותהיה שותפות מוגבלת). מה היא שותפות? שותפות היא יישות משפטית המורכבת מהתאגדות של מספר אנשים לצורך הקמתו וניהולו של עסק למטרת השאת רווחים לבעליו. שותפות היא אחת מיני צורות התאגדות של...

המשך לקרוא
עו"ד רון הדר20 בנובמבר, 2018

פירוק חברה אונליין לאחר פירוק שותפות?

בישראל מוקמות מדי שנה חברות רבות. כמו החיים עצמם, גם חייה של חברה לעיתים נגמרים והיא צריכה לעבור הליכי פירוק. העילות לפירוק חברה רבות ומגוונות הן. לעתים מדובר בחברה שנקלעה לחובות ובמקרים אחרים בעליה של החברה מחליט לסגור אותה מהסיבות שלו. על כל פנים, הליך הפירוק של חברה הוא הליך ארוך למדיי שדורש לא מעט סבלנות. נמצאים בשבילכם 24/7 אם הגעתם למסקנה שאתם מעוניינים...

המשך לקרוא
עו"ד רון הדר30 באפריל, 2018
דילוג לתוכן