5 סיבות לבצע הקמת חברה בע"מ כבר היום

עו"ד רון הדר11 באוגוסט, 2020

סיבות לבצע הקמת חברה בע"מ כבר היוםיש הטוענים שכל משבר הוא גם הזדמנות. כך, למרות שמגפת הקורונה שינתה את עולם העסקים וכן את הרגלי העבודה והצריכה של כולנו, אפשר לראות בה גם צ'אנס טוב ליזמות. 

אז מה הם היתרונות בהקמת חברה כבר היום?

1. עניין של זמן

תקופת הקורונה עשויה לפנות את הזמן, ולעיתים גם להפחית את ההוצאות – אין בילויים, הופעות או הצגות, מקומות העבודה פועלים במתכנות מיוחדת והשהות בבית מתארכת. על כן, אפשר לנצל את התקופה הזו, שבה יש לכם יחסית יותר זמן ולהפוך את הרעיון שלכם לחברה פעילה.

2. יש פחות מתחרים

אנשים רבים פוחדים לצאת לדרך חדשה בתקופה הזו, וגם בעלי עסקים קיימים חוששים להתרחב, להתפתח ולהגדיל את הפעילות. לכן דווקא בתקופה כזו אחת הבעיות הגדולות ביותר של בעלי עסקים נפתרת: יש פחות תחרות. בימים כתיקונם תחרות מביאה לכך שלעסק יש פחות לקוחות או לחלופין שעליו להוריד מחירים כדי למשוך לקוחות חדשים. כאשר התחרות נמוכה העסק יכול להרוויח ביתר קלות.

3. עולם חדש – רעיונות חדשים

הקורונה חייבה את כולנו להתרגל למציאות חדשה: מציאות של ריחוק חברתי, של קשרים שעברו מהמרחב הפיזי למרחב הווירטואלי ושל בילויים חברתיים ומשפחתיים מסוגים אחרים. השינוי הזה עשוי להיות כר פורה לרעיונות ופטנטים חדשים ומקוריים, שיניבו חברות ועסקים חדשים. חשבו האם יש לכם מוצר או שירות ייעודיים לתקופה. דווקא השינוי העולמי עשוי להיות הזדמנות טובה להתחלה.

4. עזרה מהרשויות ומגופים בעלי משאבים

ההשפעה המאסיבית של הקורונה על עולם העסקים מעוררת אצל קובעי המדיניות בארץ ובעולם חשש ממשבר כלכלי חמור. כדי למנוע משבר כלכלי, יש 'להניע' את העולם העסקי – לעודד צריכה ולאפשר השקעות (כך למשל כאשר מחלקים מענקים לכל תושבי המדינה מקווים שאנשים יבזבזו את סכום הכסף שקיבלו ויניעו את הכלכלה). לכן, מדינות וגופים ברחבי העולם מוכנים לסייע לעסקים בתחילת דרכם דווקא עכשיו, כדי לאפשר לכלכלה להתאושש ולמנוע אבטלה ממושכת. 

5. אפשר לעשות הכל מרחוק – ובמחשב

המציאות הייחודית הפכה את העבודה באמצעות המחשב – ללגיטימית. גם החברות הגדולות בעולם מנהלות כעת דיונים חשובים באמצעות תכנות אינטרנטיות, שירותים רבים הנוגעים לרישום חברה חדשה, אימותי חתימות ושירותים כאלה ואחרים הנוגעים לתחילת הדרך של עסקים ניתנים כעת מרחוק. כדאי לנצל את הסיטואציה ולצאת לדרך.

התחל ברישום חברה

איך מקימים חברה? 

שלבים בהקמת החברה

ישנם כמה שלבים להקמת חברה:

 • הקמת חברה ברשם החברות – יש למלא מסמכים להקמת חברה שבהם נדרש לבחור בין השאר שם לחברה, כתובת, בעלי מניות בחברה ודירקטורים בה. בנוסף תתבקשו לצרף את תקנון החברה (המפרט את מטרותיה ופעולותיה העיקריות של החברה). את המסמכים כולם יש לשלוח לרשם החברות.

בסוף הרישום מקבלים תעודת התאגדות חתומה מרשם החברות וכן מספר חברה. 

 • פתיחת חשבון בנק לחברה – בשלב זה יש להעביר לבנק את המסמכים המעידים על הקמת החברה. בהתאם לכך הבנק יעביר טפסים והוראות מדויקים לצורך פתיחת החשבון.
 • פתיחת תיקים ברשויות השונות – מומלץ להיעזר ברואה חשבון

הקמת חברה באופן מקוון – הפתרון היעיל, המהיר והחסכוני

כדי לחסוך כסף, בירוקרטיה ובעיקר זמן, מומלץ להקים חברה אונליין, באמצעות השירות המוביל של Ettorney להקמת חברה באינטרנט. בלחיצת כפתור מגיעים לעורך דין מקצועי, שיטפל בכל הדרוש לצורך הקמת חברה כדין: מהכנת המסמכים, דרך אימות חתימה ועד קבלת תעודת ההתאגדות הרשמית ומספר החברה.

עלות הקמת חברה בע"מ

כאשר מחשבים כמה עולה להקים חברה בע"מ צריך לקחת בחשבון כמה מרכיבים בסיסיים שיש לשלם עליהם בלי קשר לגודל החברה, סוגה או במה היא עוסקת. כך למשל יש לשלם אגרת רישום חברה. מדובר בסכום של כמה אלפי שקלים שמשולם לרשם החברות. אם משתמשים באופציה של הקמת חברה אונליין ניתן לחסוך חלק מהתשלום.

בנוסף לכך, ישנם שירותים הכרחיים לקיומה התקין של חברה. כך למשל הנהלת חשבונות לחברה, רואה חשבון ועורך דין. 

עוסק מורשה או חברה בע"מ?

לא מעט עצמאים שרוצים להקים עסק חדש תוהים הם כדאי להתאגד כחברה או שמא לפעול כעוסקים מורשים. אין תשובה אחת נכונה, כי לכל אחת מהדרכים יתרונות וחסרונות.

חשוב להבין שפתיחת עוסק מורשה וניהולו היא הליך מהיר, זול ופשוט בהרבה מפתיחת חברה. מדוע? אין צורך לשכור עורך דין, הרישום כעוסק מורשה יכול להסתיים תוך יום או יומיים וגם הנהלת החשבונות לאורך חיי העסק היא חד צדדית ולכן פשוטה יותר. 

אבל, התדמית של עסק מורשה היא לרוב של עסק קטן ופרטי, לעומת של חברה שנתפסת כעסק "רציני" יותר, בעל יכולת להיקשר בעסקאות ענק, גם מחוץ למדינה. קיימים גם הבדלי מיסוי: הבעלים משלם מס על תלוש המשכורת שלו (כמו כל עובד) אבל גם החברה עצמה נדרשת לשלם מס חברות. 

התחל ברישום חברה

התחל בפתיחת עוסק מורשה

  אל תפספסו עדכונים והטבות

  אנו רוצים להשאיר אותכם מעודכנים בפוסטים האחרונים, כל החדשות, טיפים והטבות עבור חברות חדשות וקיימות.
  הירשמו כעת

  פוסטים דומים

  אגרת רישום חברה 2021

  עדכון אחרון: דצמבר 2020 אז הגעתם לרגע בו החלטתם כי ברצונכם להקים חברה בע"מ. חברה בע"מ היא אחת מתוך מספר צורות להסדר פעילות עסקית. מלבד חברה בע"מ ניתן להסדיר פעילות עסקית בדרך של עוסק פטור, עוסק מורשה, שותפות ועוד. השלב הראשון בתהליך הוא רישום החברה ברשם החברות. רשם החברות היא יחידה במשרד המשפטים אשר אמונה על כל נושא החברות והתאגידים במדינת ישראל. כל אדם...

  המשך לקרוא
  עו"ד רון הדר04 בדצמבר, 2020

  טופס הגשת מסמכים לרישום חברה

  החלטתם להיות יזמים ולצורך זה נחוצה פתיחת חברה בישראל. יש לכם רעיון נהדר ואתם יודעים בדיוק מה אתם רוצים לעשות עם החברה שלכם. בהנחה שכבר קיבלתם ייעוץ עסקי מה לעשות ואיך להתייחס לתכנית עבודה שנתית, כל שנותר לכם כעת הוא לעסוק בטופסולוגיה שכרוכה בהקמת חברה כחוק, ולפי כל כללי רשם החברות. זה חשוב, לא רק בשביל המדינה ורשויות המס, למעשה, זה חשוב גם בשבילכם...

  המשך לקרוא
  עו"ד רון הדר09 ביוני, 2019
  דילוג לתוכן