כמה עולה הליך גישור גירושין?

עו"ד רון הדר28 באוגוסט, 2019

כמה עולה הליך גישור גירושין?

הליך גישור גירושין הוא הליך "אלטרנטיבי" יש לומר, להליך הגירושין "המסורתי" אשר עד לא מזמן התנהל באופן מובהק בבתי המשפט לענייני משפחה (בסוגיות מסוימות) ובבתי הדין הרבניים בסוגיות אחרות – הכל על פי הגשת התביעות ע"י מי מהצדדים להליך ובכפוף לדין ולחוק ולמרוץ הסמכויות בין בתי המשפט האזרחיים לבתי הדין הרבניים.

בכפוף לזה, בשנים האחרונות עוד ועוד זוגות, בוחרים אחרת, בוחרים שלא לנהל את הליך הגירושין שלהם במערכות הדין הקונסרבטיביות אלא לחפש אלטנרטיבה, לחפש דרך אחרת להיפרד, דרך נוחה, רגועה, מוסכמת יותר. על כן, בשנים האחרונות התפתח תחום חדש בדיני המשפחה – תחום גישור הגירושין.

התחל בהסכם גירושין

מהו גישור גירושין?

הליך גישור גירושין, כמו כל הליך גישור, נועד לזוגות אשר החליטו להיפרד. גישור גירושין לזוגות נועד להוות אלטרנטיבה לקיום הליך הגירושין בבתי המשפט האזרחיים ובתי הדין הרבניים ובבסיסו עומדת ההסכמה של בני הזוג לנהל את ההליך בדרך זו.

הליך גישור הגירושין מתחיל ומסתיים החל בהחלטה של בני הזוג לנהל את ההליך באופן זה, כלה בבחירת המגשר אשר ההליך יתנהל בפניו ויסתיים בהסכמת הצדדים על סעיפי ההסכם וחתימתם עליו. על כן, ברור ומובן לכל כי ההליך אינו יכול להתקיים ולהתנהל רק ע"י צד אחד אלא נדרשת הסכמתם של שני הצדדים לכך תוך הבנה כי מרגע שלא קיימת הסכמה זו, ההליך אינו בר תוקף, בין אם בין הזוג נמצאים בתחילתו ובשלביו הראשונים ובין אם הם שנייה לפני החתימה על הסכם הגישור.

מדוע לבחור בהליך זה?

כפי שנזכר לעיל, הליך גישור גירושין, עומד בבסיסו עיקרון ההסכמה של הצדדים לניהולו של ההליך והרצון שלהם להגיע להסכמות וחתימה על הסכם גירושין. כאשר ניגשים בני הזוג לניהול הגירושין שלהם, תוך הבנה כי שני הצדדים מחוייבים למטרה ושניהם רוצים בתהליך הזה – נקודת המוצא של בני הזוגות והסיכויים להצלחתו גדלים משמעותית על פני הליך מקביל אשר מתנהל בצורות אחרות.

מלבד זה, בהסכם הצדדים איננם כפופים לדרישות פרוצדורליות של החוק מבחינת ניהול ההליך והם יכולים לקבוע ולהחליט בו כמעט כל העולם על דעתם. ההסכם שבסופו של דבר נחתם, לא חייב לדון רק בהווה, אלא הוא יכול לחול גם על סוגיות עתידיות שיכול ובני הזוג יצטרכו להתמודד איתן כגון סוגיות של גידול הילדים, אורח החיים שלהם, חינוך עוד.

מלבד זה, הליך הגישור לא שם לו למטרה להגיע להסכם שחתום ע"י הצדדים בלבד, אלא הוא מאפשר גם לבני הזוג לשמוע ולהקשיב אחד לשני ולדרישותיו ורצונותיו, כמו כן הוא מעניק להם כלים להתמודד עם הדרישה שינהלו אורח חיים עתידי משותף (רלוונטי בעיקר למקרים בהם מעורבים ילדים קטנים ומשכך בין אם ירצו ובין אם לא ירצו, יאלצו בני הזוג להיפגש ולהצליח לנהל תקשורת, גם אם בסיסית בלבד, לצורך גידול ילדיהם).

מה "מקבלים" בהסכם גירושין?

בראש ובראשונה, בני הזוג מקבלים אוזן קשבת. בני הזוג בהליך גישור נתפסים מצד אחד כיחידה אחת שיש לה מטרה משותפת והיא להתגרש ולחתום על הסכם הגירושין. כמו כן, הם מקבלים אוזן קשבת ומקום לבוא בדרישות של כל אחד בפני עצמו שרוצה לדאוג לאינטרסים ולזכויות המגיעות לו.

הליך גישור גירושין לא נועד רק למטרה של חתימה על הסכם, אלא גם לאפשר לבני הזוג לנהל שיח בו כל אחד מציג בפני הצד השני את דרישותיו ורצונותיו כמו גם הוא מאפשר להם ללמוד ולרכוש כלים שיאפשרו להם לנהל מערכת יחסים, גם אם בסיסית יותר, בעתיד.

התחל בהסכם גירושין

במה דנים בגישור גירושין?

הסוגיות שעולות במהלך ניהולו של הליך גישור גירושין רבות ומגוונות והן בעיקר על פי בחירתם ודרישתם של בני הזוג. בין היתר: סוגיות ממון, סוגיות נכסים, סוגיות אישיות, סוגיות ילדים (לרבות, גידול וחינוך, משמורת, הסדרי ראיה ועוד).

כמה עולה הליך גישור גירושין?

סוגיית מחיר גישור גירושין היא סוגיה מרכזית שעולה בין בני הזוג בעת הבחינה האם לפנות להליך מסוג או לא. עלות גישור גירושין תלויה בכמות הפגישות והשעות שנמשך ההליך והמחיר יכול לנוע בין 6000 ש"ח ל-20,000 ש"ח, כאשר הכל תלוי בזהות המגשר וכן כמות השעות שלקח לנהל את ההליך.

אל תפספסו עדכונים והטבות

אנו רוצים להשאיר אותכם מעודכנים בפוסטים האחרונים, כל החדשות, טיפים והטבות עבור חברות חדשות וקיימות.
הירשמו כעת

פוסטים דומים

כתיבת צוואה עצמאית בזמן קורונה: איך לצמצם מאבקים?

מגפת הקורונה גרמה לכולנו לחוש לחץ ואי וודאות לאור ההתפשטות המדאיגה של המחלה. מבוגרים, זקנים וכן אנשים הנמצאים בקבוצות סיכון, מבקשים בימים אלה 'להיות בצד הבטוח' ולערוך צוואה כדין. אז איך אפשר לכתוב צוואה בימי הקורונה, כאשר אי אפשר להיפגש עם עורך דין או נוטריון? איגדנו עבורכם כל מה שכדאי לדעת. כתיבת צוואה ללא עורך דין החוק בישראל מאפשר כתיבת צוואה עצמאית, כלומר כתיבת...

המשך לקרוא
עו"ד רון הדר13 באפריל, 2020

איך להתכונן לגישור לגירושין?

סיומו של קשר זוגי ופירוק הנישואין הם שלב אישי מורכב בחייו של אדם. אחת הדרכים המוצעות כדי לעשות זאת היא גישור גירושין. איגדנו עבורכם כל מה שצריך לדעת כדי להתכונן להליך כזה כראוי. לפני הכל - מהו גישור גירושין? במצב שבו בני זוג מבקשים לסיים את הקשר הזוגי ו'לפרק את החבילה' הם יכולים לבחור באיזו דרך לעשות זאת. אחת מהדרכים, שנחשבת לנעימה ולא מכבידה מבחינה כלכלית...

המשך לקרוא
עו"ד רון הדר30 במרץ, 2020
דילוג לתוכן