כמה עולה הנהלת חשבונות לעוסק מורשה?

עו"ד רון הדר16 באוקטובר, 2019

כמה עולה הנהלת חשבונות לעוסק מורשה?כל עוסק מורשה זקוק לשירותי הנהלת חשבונות מקצועיים. ניהול החשבונות כולל חישובים רבים כמו ההוצאות השוטפות של החברה, משכורות עובדים, הוצאת חשבוניות ללקוחות, דו"ח רווח והפסד ודוחות שנתיים בסוף שנת המס. בנוסף לשירותי הנהלת חשבונות לעוסק מורשה באופן שוטף, מומלץ גם לקבל ייעוץ מקצועי בתכנון מס על מנת להפחית את המיסים שתשלמו ככל שניתן במסגרת החוק. בעל העסק עסוק במרבית הזמן בטיפול בקידום העסק ובשיפור השירותים שהוא מעניק ואינו יכול להתפנות לעניינים הביורוקרטיים של הנהלת חשבונות. משום כך, הוא זקוק לאיש מקצוע  שיטפל בכל הפן החשבונאי של העסק ובנוסף יבצע תכנון חשבונאי עתידי לעסק. לקיחת רו"ח ויועץ מס מקצועי תמנע ממכם לבצע טעויות אשר עשויות לעלות ביוקר בהמשך הדרך.

איך פותחים תיק במע"מ

ניתן לפתוח עוסק מורשה באמצעות שתי דרכים עיקריות. הדרך האחד היא פתיחת תיק במע"מ באופן עצמאי ולאחר מכן לבקר גם במשרדי מס הכנסה.  במקרה זה חשוב להכיר את כל שלבי פתיחת התיק, כדוגמת – הרשמה כעוסק עצמאי בביטוח הלאומי ובמס ההכנסה. הדרך השנייה היא פתיחת תיק אונליין בעזרתו של רואה חשבון. איש מקצוע זה מכיר את כל השלבים בפתיחה חוקית של התיק ובמקרים רבים הוא מקושר לרשויות המס ולביטוח הלאומי. כך, עורך תהליך פתיחת התיק כיום עסקים אחד בלבד וכמובן תחסך ממכם הבירוקרטיה המתישה של מילוי הטפסים השונים וכמובן המתנה בתורים ארוכים בכל משרדי הרשויות השונים – מע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי .

התחל בפתיחת עוסק מורשה

דברים שכדאי לדעת לפני שפותחים תיק במע"מ

אם בכל זאת החלטתם לבצע רישום כעסק לבדכם, אלה כמה דברים שכדאי להביא בחשבון על פתיחת עוסק מורשה:

 • טפסים למחלקת הגבייה – בשלב הראשוני יש צורך לגשת למחלקת הגבייה עם הטפסים הבאים: צילום המחאה מבוטלת, צילום תעודת זהות בצירוף ספח והסכם שכירות. כמו כן, יש למלא טופס הנקרא "טופס פתיחת עוסק מורשה".
 • כדאי להתייעץ – לא מומלץ לחסוך בכסף על יועץ מקצועי אשר יסביר לכם על כל התהליך, יכוון אתכם לגבי ביצוע הפרוצדורות הביורוקרטיות הנכונות וימנע מכם לשלם תשלומי מס מיותרים.
 • פתיחת תיקים – יש צורך לפתוח שלושה תיקים עיקריים: פתיחת תיק בביטוח לאומי, תיק עוסק מורשה ותיק מס הכנסה. כמו כן, אם אתם מתכוונים להעסיק עובדים בחודש הקרוב, חשוב לפתוח גם תיק ניכויים ומשכורות במס ההכנסה ובביטוח הלאומי.
 • להביא את כל המסמכים הדרושים – הבאת המסמכים הנחוצים למחלקת הגבייה תחסוך מכם זמן יקר, כך שיוכלו לפתוח עבורכם תיק במע"מ כבר במקום.
 • מסמכים בדואר – כשבועיים לאחר פתיחת התיק יישלחו לביתכם תעודת עוסק מורשה ופנקס המיועד לצורך דיווח למע"מ.
 • מתי אפשר להתחיל לפעול כחברה – מהתאריך שבו פתחתם את התיק במע"מ ניתן לפעול כחברה עצמאית לכל דבר אשר מוציאה קבלות או חשבוניות מס כמקובל.

לרשום את החברה/עוסק מורשה מבלי לצאת מהבית

היום, בזכות השכלולים הטכנולוגיים והאינטרנט, ניתן לבצע רישום חברה אונליין או פתיחת עוסק מורשה אונליין בכמה קליקים. כל שיש לעשות הוא להיכנס לאתר ולמלא כמה פרטים לגבי העוסק מורשה או בעלי המניות בחברה. בשלב השני, חוזר אליכם עורך דין/רו"ח ויועץ מס מקצועי אשר מסייע להשלים את הפרוצדורה ומעניק ליווי והסבר לגבי כל התהליך הביורוקרטי אשר תצטרכו לעבור עד לפתיחת התיק ולשב בו תוכלו להתחיל את הפעילות העסקית כחברה/עוסק מורשה (ההבדל בין עוסק מורשה לחברה בע"מ).

כמה עולה לנהל חשבון עוסק מורשה

מחיר פתיחת תיק עוסק מורשה אונליין בכל הרשויות: מע"מ/מס הכנסה/ביטוח לאומי עם Ettorney הוא 250 שקלים + מע"מ (מחיר מיוחד עבור מוצר פתיחת עוסק מורשה אונליין). בנוסף, באותה עלות חודשית של 250 ₪ + מע"מ תקבלו את כל שירותי הנהלת החשבונות עבור עוסק מורשה – כל השירותים הדרושים במטרה לנהל את העסק שלכם בצורה מסודרת הכוללים: שירותי הנהלת חשבונות מלאים ע"י תוכנה מתקדמת – ניהול ספרים תקבולים ותשלומים, ייעוץ מס מתקדם – תכנון מס לעסק, הוצאות מוכרות ושיטות להקטנת תשלומים למס הכנסה, ייצוג ודיווח מלא מול הרשויות מע"מ מס הכנסה וביטוח לאומי, מעקב אונליין בכל רגע נתון על רווחיות העסק (דו"ח רווח והפסד), הפקת תלושי שכר לעובדים, פתיחת תיקי מעסיקים בנוסף לתיקים בתחילת הדרך, ייעוץ בדיני עבודה, הפרשות סוציאליות, חופשה הבראה לעובדים וכולל הגשה של הדו"ח השנתי בסוף שנת המס!

התחל בפתיחת עוסק מורשה

  אל תפספסו עדכונים והטבות

  אנו רוצים להשאיר אותכם מעודכנים בפוסטים האחרונים, כל החדשות, טיפים והטבות עבור חברות חדשות וקיימות.
  הירשמו כעת

  פוסטים דומים

  בחירת רואה חשבון לפתיחת עוסק מורשה

  הקמתם עסק, אתם בתחילת דרככם, והבנתם כי אתם צריכים להפוך את הדבר ל"רשמי". כיום, קיימות מספר תצורות בהן אנשים יכולים להסדיר את פעילותם העסקית. בין הדרכים להסדרת פעילות עסקית ניתן לבצע: פתיחת עוסק פטור, פתיחת עוסק מורשה, רישום חברה בע"מ ועוד. במאמר זה נתרכז בהליך פתיחת עוסק מורשה, כיצד יש לבצע אותו ומי מבצע אותו. מרבית האנשים שמקימים עסק, לרוב פותחים עוסק פטור. עוסק...

  המשך לקרוא
  עו"ד רון הדר19 ביולי, 2023

  פתרונות להנהלת חשבונות לחברה חדשה – כל מה שצריך לדעת!

  פתרונות להנהלת חשבונות לחברה חדשה הוא מושג שמטרתו לייעל את הנהלת החשבונות בכל עסק, ארגון, מפעל או חברה. למנהל החשבונות יש תפקיד חשוב ומרכזי בעסק. מלבד הדיווח החודשי או השנתי לרשויות המס, מנהל החשבונות יוכל לתת לבעל העסק בכל רגע נתון את תמונת המצב הפיננסית של בית העסק, לדעת האם העסק מתנהל נכון, האם ההכנסות עולות על ההוצאות, ואם יש ליקויים בהתנהלות העסק איך...

  המשך לקרוא
  עו"ד רון הדר27 באוקטובר, 2016
  Skip to content