מי יכול לפתוח עוסק מורשה באינטרנט

עו"ד רון הדר22 באוגוסט, 2019

מי יכול לפתוח עוסק מורשה באינטרנטלשאלה מי יכול לפתוח עוסק מורשה התשובה היא כל בעל עסק וכל אדם אשר החליט להיות עצמאי. אם אתם בעלי עסק תהיו חייבים בפתיחת תיק ברשויות המס. קיימת הבחנה בין עוסק מורשה ובין עוסק פטור הבאה לידי ביטוי במחזור ההכנסות השנתי .

בעל עסק יכול להירשם כעוסק מורשה כאשר המחזור העסקי שלו עולה על 98,707 שח לשנה ובמידה ולא יהיה עליו להירשם כעוסק פטור. יתרה מכך, קיימים מספר מקצועות אשר מחוייבים בפתיחת עוסק מורשה ללא כל קשר להכנסות שלהם כמו למשל רואי חשבון או אדריכלים.

פתיחת עוסק מורשה מה השלבים השונים

בעת פתיחת עוסק מורשה ניתן לשים לב למספר שלבים. השלב הראשון הוא לגשת פיזית אל  משרדי מס הכנסה, מעמ וביטוח לאומי ולפתוח את התיק בעצמכם. השלב השני הוא להיעזר בשירותיו של רואה חשבון אשר כל ההליך מתבצע במשרדו והוא מחובר בצורה ישירה על רשויות המס. יש לציין כי בפתיחת עוסק מורשה בצורה עצמאית יהיה עליכם להגיע אל המשרדים השונים ולא יהיה באפשרותכם לשלוח מיופה כוח.

פתיחת תיק עוסק מורשה במע"מ

פתיחת תיק עוסק מורשה במע"מ כוללת מספר שלבים כאשר יהיה עליכם להצטייד במספר מסמכים: תעודת זהות כולל ספח, צילום של צ'ק מבוטל מחשבון של בעל העסק או אישור מהבנק על קיום החשבון. עוד יהיה עליכם להביא מסמך מזהה על הנכס בו תתקיים הפעילות- בין אם מדובר בהשכרת מבנה לצורך הפעילות או בין אם מדובר על דירה בבעלות של בעל העסק, יש להצטייד בחשבון ארנונה או חשמל.

בהגיעכם אל מע"מ יהיה צורך למלא טופס 821 הכולל מספר חלקים: פרטים אישיים אודות העסק שלכם, שם העוסק וכן שם העסק, מספר תעודת זהות, כתובת העסק, כתובת המגורים וטלפון.

מהי תעודת עוסק מורשה

תעודת עוסק מורשה היא תעודה הנשלחת על ידי מס ערך מוסף אל בעל העסק בתום הליך הרישום. מדובר בתעודה המהווה אסמכתא לפעילות העסק. הנפקת התעודה נחשבת לפעולה פשוטה ונעשית לאחר פתיחת התיקים ברשויות.

מה כולל רישום חברה בע"מ באינטרנט

אם בעבר היה צורך להגיע אל רשם החברות באופן פיזי על מנת לבצע הליך של רישום חברה בע"מ הרי בשנים האחרונות ניתן לבצע את ההליך באינטרנט- כאשר ההליך מבוצע תוך ליווי של רואה חשבון מוסמך בנושא מדובר בפעולה פשוטה למדי אשר בסיומה ניתן להכריז על החברה בתור חברה בע"מ. באמצעות רישום כל הפרטיים אונליין ניתן להתחיל בשלב תוך הסבר מטעם רואה חשבון מוסמך, דבר אשר יחסוך לכם את ההגעה אל רשויות המס וכך תהיה אפשרות להמשיך את הפעילות של העסק ללא כל צורך בהגעה פיזית, דבר אשר עשוי לבזבז לכם זמן יקר והתעסקות עם עולם מונחים אשר עשוי להיות לכם לא מוכר כלל.

עוסק מורשה עצמאי

במידה ואתם בוחרים לצאת לדרך עצמאית, יהיה עליכם ולהיות מוגדרים בתור עוסק מורשה עצמאי ולא בתור חברה, יהיה עליכם להתחיל בפתיחת תיק עוסק מורשה. גם כאן, יהיה צורך להצטייד בשירותיו של רואה חשבון מוסמך אשר יהיה ביכולתו לנהל עבורכם את התיק ולחסוך לכם תשלומי מס.

בשל העובדה כי ציבור העצמאים מסתייעים בשירותיו של רואה חשבון לצורך הגשת הדוח השנתי, יהיה זה נכון להתסייע בשירות גם במסגרת פתיחת התיקים ברשויות. משרד מקצועי המעסיק צוות מיומן יבצע עבור ציבור העצמאים את הפעולה במהירות האפשרית.

אל תפספסו עדכונים והטבות

אנו רוצים להשאיר אותכם מעודכנים בפוסטים האחרונים, כל החדשות, טיפים והטבות עבור חברות חדשות וקיימות.
הירשמו כעת

פוסטים דומים

הפקת נסח חברה מרשם החברות אונליין

נסח חברה הוא למעשה תקציר מידע על רקע החברה ועל פעילותיה. על פי רוב, הנסח כולל נתונים כמו שם החברה, סוג החברה, כתובת החברה, השמות של בעלי המניות שלה, המטרות העסקיות של החברה או האם החברה בעלת חובות ושיעבודים. ניתן לצפות בנסח החברה ברשם החברות, אך חשוב לשים לב לכך שהנסח מציג מידע חלקי בלבד על החברה. איך מפיקים נסח חברה ב2019? הפקת נסח...

המשך לקרוא
עו"ד רון הדר18 בספטמבר, 2019

5 פודקאסטים שכל יזם צריך להכיר

גם אתם תקועים בפקקים בדרך לעבודה ובדרך חזרה מהעבודה? תקועים בדרך לפגישה של העבודה ומבזבזים שעות ביום בהגעה למקום? שומעים גלגל"צ כדי להפיג את השעמום? אז כנראה שאתם מבזבזים זמן יקר בהקשבה לדבר הלא נכון. פודקאסט הם מושג שכולנו מכירים אך עדיין רבים מאתנו לא משקיעים את הזמן מדי יום/מדי חודש על מנת להקשיב לו. בתור יזמים, אתם חייבים להתעדכן במה שחדש ומה מומלץ...

המשך לקרוא
עו"ד רון הדר17 בספטמבר, 2019
דילוג לתוכן