מי יכול לפתוח עוסק מורשה באינטרנט

עו"ד רון הדר22 באוגוסט, 2019

מי יכול לפתוח עוסק מורשה באינטרנטלשאלה מי יכול לפתוח עוסק מורשה התשובה היא כל בעל עסק וכל אדם אשר החליט להיות עצמאי. אם אתם בעלי עסק תהיו חייבים בפתיחת תיק ברשויות המס. קיימת הבחנה בין עוסק מורשה ובין עוסק פטור הבאה לידי ביטוי במחזור ההכנסות השנתי .

בעל עסק יכול להירשם כעוסק מורשה כאשר המחזור העסקי שלו עולה על 98,707 שח לשנה ובמידה ולא יהיה עליו להירשם כעוסק פטור. יתרה מכך, קיימים מספר מקצועות אשר מחוייבים בפתיחת עוסק מורשה ללא כל קשר להכנסות שלהם כמו למשל רואי חשבון או אדריכלים.

פתיחת עוסק מורשה מה השלבים השונים

בעת פתיחת עוסק מורשה ניתן לשים לב למספר שלבים. השלב הראשון הוא לגשת פיזית אל  משרדי מס הכנסה, מעמ וביטוח לאומי ולפתוח את התיק בעצמכם. השלב השני הוא להיעזר בשירותיו של רואה חשבון אשר כל ההליך מתבצע במשרדו והוא מחובר בצורה ישירה על רשויות המס. יש לציין כי בפתיחת עוסק מורשה בצורה עצמאית יהיה עליכם להגיע אל המשרדים השונים ולא יהיה באפשרותכם לשלוח מיופה כוח.

פתיחת תיק עוסק מורשה במע"מ

פתיחת תיק עוסק מורשה במע"מ כוללת מספר שלבים כאשר יהיה עליכם להצטייד במספר מסמכים: תעודת זהות כולל ספח, צילום של צ'ק מבוטל מחשבון של בעל העסק או אישור מהבנק על קיום החשבון. עוד יהיה עליכם להביא מסמך מזהה על הנכס בו תתקיים הפעילות- בין אם מדובר בהשכרת מבנה לצורך הפעילות או בין אם מדובר על דירה בבעלות של בעל העסק, יש להצטייד בחשבון ארנונה או חשמל.

בהגיעכם אל מע"מ יהיה צורך למלא טופס 821 הכולל מספר חלקים: פרטים אישיים אודות העסק שלכם, שם העוסק וכן שם העסק, מספר תעודת זהות, כתובת העסק, כתובת המגורים וטלפון.

מהי תעודת עוסק מורשה

תעודת עוסק מורשה היא תעודה הנשלחת על ידי מס ערך מוסף אל בעל העסק בתום הליך הרישום. מדובר בתעודה המהווה אסמכתא לפעילות העסק. הנפקת התעודה נחשבת לפעולה פשוטה ונעשית לאחר פתיחת התיקים ברשויות.

מה כולל רישום חברה בע"מ באינטרנט

אם בעבר היה צורך להגיע אל רשם החברות באופן פיזי על מנת לבצע הליך של רישום חברה בע"מ הרי בשנים האחרונות ניתן לבצע את ההליך באינטרנט- כאשר ההליך מבוצע תוך ליווי של רואה חשבון מוסמך בנושא מדובר בפעולה פשוטה למדי אשר בסיומה ניתן להכריז על החברה בתור חברה בע"מ. באמצעות רישום כל הפרטיים אונליין ניתן להתחיל בשלב תוך הסבר מטעם רואה חשבון מוסמך, דבר אשר יחסוך לכם את ההגעה אל רשויות המס וכך תהיה אפשרות להמשיך את הפעילות של העסק ללא כל צורך בהגעה פיזית, דבר אשר עשוי לבזבז לכם זמן יקר והתעסקות עם עולם מונחים אשר עשוי להיות לכם לא מוכר כלל.

עוסק מורשה עצמאי

במידה ואתם בוחרים לצאת לדרך עצמאית, יהיה עליכם ולהיות מוגדרים בתור עוסק מורשה עצמאי ולא בתור חברה, יהיה עליכם להתחיל בפתיחת תיק עוסק מורשה. גם כאן, יהיה צורך להצטייד בשירותיו של רואה חשבון מוסמך אשר יהיה ביכולתו לנהל עבורכם את התיק ולחסוך לכם תשלומי מס.

בשל העובדה כי ציבור העצמאים מסתייעים בשירותיו של רואה חשבון לצורך הגשת הדוח השנתי, יהיה זה נכון להתסייע בשירות גם במסגרת פתיחת התיקים ברשויות. משרד מקצועי המעסיק צוות מיומן יבצע עבור ציבור העצמאים את הפעולה במהירות האפשרית.

אל תפספסו עדכונים והטבות

אנו רוצים להשאיר אותכם מעודכנים בפוסטים האחרונים, כל החדשות, טיפים והטבות עבור חברות חדשות וקיימות.
הירשמו כעת

פוסטים דומים

אגרת רישום חברה 2020

אז הגעתם לרגע בו החלטתם כי ברצונכם להקים חברה בע"מ. חברה בע"מ היא אחת מתוך מספר צורות להסדר פעילות עסקית. מלבד חברה בע"מ ניתן להסדיר פעילות עסקית בדרך של עוסק פטור, עוסק מורשה, שותפות ועוד. השלב הראשון בתהליך הוא רישום החברה ברשם החברות. רשם החברות היא יחידה במשרד המשפטים אשר אמונה על כל נושא החברות והתאגידים במדינת ישראל. כל אדם במדינת ישראל אשר מעוניין...

המשך לקרוא
עו"ד רון הדר14 בנובמבר, 2019

מה הן מדרגות מס של עוסק מורשה?

יש להדגיש כי לא כל בעל עסק יכול להירשם בתור עוסק מורשה אלא רק מי שהמחזור העסקי שלו עולה על 100,187 שח לשנה ובמידה ולא יהיה עליו להירשם בתור עוסק פטור. יתרה מזאת, קיימים מספר מקצועות אשר מחוייבים להירשם בתור עוסק מורשה כמו אדריכלים או רואי חשבון, רשימה מלאה ניתן לראות בהמשך. בעת פתיחת תיק עוסק מורשה יש לגשת אל  משרדי מס הכנסה, מעמ...

המשך לקרוא
עו"ד רון הדר12 בנובמבר, 2019
דילוג לתוכן