עמוד הבית > בלוג > עלות הנהלת חשבונות לחברה בע"מ

עלות הנהלת חשבונות לחברה בע"מ

עלות הנהלת חשבונות לחברה בע"מהקמת חברה בע”מ מחייבת התייחסות שונה בכל הנוגע לנושא של הנהלת חשבונות. לפי חוק החברות 1999, סעיף 172 א, נקבע כי חברה בע”מ דרש לערוך אחת לשנה דוחות כספיים אשר יכללו את המאזן לסיום השנה וכן דוח הכולל רווח והפסד לתקופה של שנה אשר הסתיימה בסוף חודש דצמבר.

עוד יצויין כי סעיף 154 לחוק החברות קובע כי על החברה למנות רואה חשבון לחברה בע”מ אשר במסגרת תפקידו יהיה אחראי על הדוחות הכספיים של החברה תוך מתן דעת על הדוחות.

על חברה בע”מ להגיש מאזן הכולל הנהלת חשבונות כפולה    

להבדיל מביצוע הנהלת חשבונות לעוסק מורשה אשר במסגרתה נדרש להגיש רק דוח של רווח והפסד, על חברה בע”מ להגיש מאזן אשר יכלול הנהלת חשבונות כפולה. על החברה להיעזר ברואה חשבון אשר מטרתו לערוך פיקוח על התנהלות החברה ואינה יכולה להסתפק רק בשירות של יועץ מס.

אם כך, לפי חוק החברות חברה בע"מ מחוייבת בהנהלת חשבונות מורכבת יותר אשר כוללת בין היתר רישום מורכב במטרה להוציא מאזן.

הנהלת חשבונות עבור עוסק מורשה

אחת השאלות אשר מעסיקות לא מעט בעלי עסקים המוגדרים כעוסק מורשה היא כמה עולה הנהלת חשבונות לעוסק מורשה. ניהול נכון של תזרים מזומנים מהווה אתגר רציני אשר כולל בין היתר התנהלות נכונה מול רשויות המס לרבות ניהול נכון של ספרי חשבונות. קבלת סיוע מטעם רואה חשבון אשר כרוכה בתשלום עשויה לחסוך לא מעט כאבי ראש עבור בעלי העסקים.

מומחה בתחום אשר יסייע לעסק יאפשר לבעלי העסקים להגיע למצב של קיצור עקומת הלמידה תוך אפשרות מינוף של העסק. אם הנהלת חשבונות לעוסק פטור אינה כוללת התעסקות רבה עם רשויות המס, הרי אין כך הדבר כאשר מדובר על עוסק מורשה. קבלת הסיוע כוללת בין היתר דיווח שוטף לרשויות המס וכן ניהול חשבונות תוך עמידה בדרישות רשויות המס, הגשת דוחות שנתיים תוך מסירת הצהרת הון בהתאם לרשויות המס.

הקמת חברה באינטרנט חוסכת לא מעט זמן

בשנים האחרונות ניתן לראות כי הקדמה הגיעה גם לחברות בע”מ, מה שבא לידי ביטוי ברישום אונליין המאפשר לחברות בע”מ לבצע את הליך הרישום בקלות יתרה בלי לצאת מהמשרד ותוך זמן קצר להיות הבעלים של החברה והכל נעשה באינטרנט.

הקמת חברה אונליין מאפשרת רישום חברה בע”מ באמצעות האינטרנט וכך ניתן לחסוך בעלויות. פתיחת חברה בע”מ באינטרנט כוללת הגשה של מסמכי ההתאגדות אונליין לרשם החברות, כאשר מייסד החברה ממלא טופס תוך זמן קצר ולאחר מכן עורך דין יוצר קשר עם מייסד החברה במטרה לתאם חתימה על המסמכים כאשר תוך כמה ימים המייסד מקבל בדוא"ל תעודת התאגדות. בעת הקמת החברה כל מייסד מחזיק במניות כאשר חברה בע”מ נחשבת ליישות משפטית נפרדת מהבעלים ולפיכך אחריות בעל המניות מוגבלת.

תעודת ההתאגדות של חברה בע”מ כוללת בין היתר טופס בקשה לרישום חברה וכן הצהרה מטעם בעלי המניות הראשונים, תקנון החברה וכן הצהרה של דירקטורים. הליך רישום חברה בע”מ באמצעות האינטרנט נחשב מהיר ביותר ותוך זמן קצר קיימת אפשרות להפוך לבעלים של החברה.

אם בעבר היה צורך להגיע אל רשם החברות עם מסמכים תוך קיום פגישות עם עורך דין לצורך חתימה, הרי היום כל המידע מועבר באמצעות האינטרנט. כיום כבר אין צורך להגיע אל רשם החברות וכך ניתן לחסוך זמן רב אשר מאפשר לבעלי החברה להתנהל בצורה נכונה מבחינה כלכלית.

עו

עו"ד רון הדר

מנכל at Ettorney
יזם סדרתי ועורך דין היי-טק. מייסד ומנכ"ל Ettorney - חברת הליגל טק הראשונה בישראל. הפלטפורמה המובילה לשירותים משפטיים אונליין.
עו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

* *

שינוי גודל גופנים