מעידן פתיחת חברה בדואר אלקטרוני ועד פתיחת חברה אונליין

עו"ד רון הדר20 בפברואר, 2017

פתיחת חברה בדואר אלקטרוני ועד פתיחת חברה אונלייןבעידן האינטרנט נחסכת בירוקרטיה וניירת ע"י שימוש באימייל ופלטפורמות אונליין. לא צריך לכתת רגליים על מנת לפתוח חברה או לנהל אותה מול רשויות המס כלל מלבד כמה הקלקות באינטרנט.

פתיחת חברה בע"מ בישראל הינה פרוצדורה מאוד פשוטה כיום אך לא תמיד היה כך המצב. רשם החברות התחיל לרשום חברות בישראל ב-1936 וכיום נרשמות אלפי חברות מדי שנה. עד לפני כמה שנים הפרוצדורה כללה הכנת מסמכי הקמת החברה על ידי עו"ד ושליחתם עם שליח פיזית לרשם החברות (מה שעדיין קורה היום באופן מוזר במשרדי עו"ד אפילו מהגדולים). פתיחת החברה עם שליח ולא אונליין גורמת ברוב המקרים לבעיות בהגשה ולעיכוב רב ליזמים שמטרתם לפתוח את החברה בצורה הכי מהירה שאפשר. מפתיע שרק לאחרונה באמת התאפשר רישום חברה בדוא"ל ולא פיזית, אך זו המציאות בישראל.

פתיחת חברה בדואר אלקטרוני זהו הנוהל החדש

לפני קצת פחות משנתיים רשם החברות החל לתת גישה לעו"ד לבצע פתיחת חברה בדואר אלקטרוני ע"י סריקת מסמכי הקמת החברה ושליחתם חתומים עם חתימה אלקטרונית באמצעות כרטיס חכם. כיום, ניתן כבר לפתוח חברה אונליין באמצעות פלטפורמה אליה מוקלדים כל הנתונים של היזמים והחברה החדשה שלהם. בין הנתונים נמצאים:3 שמות אופציונאליים לחברה, כתובות, פרטי בעלי מניות וכו'. בנוסף להזנת הנתונים מצרפים את מסמכי הקמת החברה המאומתים ע"י עו"ד ושולחים לרשם החברות. למרות ההקלה בשליחה של המסמכים השונים לצורך הקמת החברה אין לזלזל במילוי והכנת המסמכים כפי שנדרש בחוק ולפי הוראות רשם החברות ויש להקפיד שעו"ד אכן מכין את המסמכים ביניהם תקנון החברה, הצהרת בעלי מניות והצהרת דירקטורים על מנת למנוע טעויות שיעלו לכם בכסף, זמן מבוזבז ופרוצדורה מיותרת בעתיד.

רישום חברה על ידי פלטפורמה לפרוצדורות משפטיות אונליין

אתם יכולים להיות היזמים המבריקים ביותר בעולם והאנשים הנמרצים ביותר, אבל אינכם מחויבים להבין בניירת, בירוקרטיה ועוד הליכים שקשורים לעבודת עורכי דין, רואי חשבון ויועצי מס ובוודאי בנקאים, שאנשים אחרים יכולים לעשות למענכם. למרות שרשם החברות התקדם לפרוצדורה של רישום חברה בדוא"ל ע"י עו"ד וכעת לרישום באתר האינטרנט של הרשם עדיין קורה שיזמים לא רושמים את החברה שלהם בשיא המהירות וללא טעויות. תוצאות מהירות זה מה שיזמים ובעלי עסקים מחפשים בעידן שבו הכול חייב להיעשות כעת. בדיוק משום כך רישום חברה אונליין בעזרת הפלטפורמה של Ettorney היא התהליך המהיר ביותר לפתיחת חברה שאינו מונע מכם עסקאות שיכולות להתעכב עד קבלת האישורים הנדרשים כגון מספר ח.פ. ואת כל אישורי רשויות המס ורשם החברות. אפשר לומר שההתנהלות בכל התהליך של פתיחת חברה אונליין מתבצעת בצורה הפשוטה והמהירה כיום בישראל. מהרגע שהיזם מבצע את הרישום אונליין באתר ועד שהוא מקבל תעודת התאגדות ומספר ח.פ של החברה דרך המייל עוברים מספר ימים בודדים. תהליך זה של פתיחת חברה באמצעות האינטרנט מצטרף לתהליכים שיזמים יכולים לבצע כבר היום באמצעות האתר: פתיחת חשבון בנק לחברה, כתיבת הסכם מייסדים עבור החברה, רישום סימן מסחר ועוד.

אז אחרי שהאובלוציה של רשם החברות עברה מפתיחת חברה בדוא"ל ועד פתיחת חברה אונליין דרך האתר, מה השלב הבא?

אל תפספסו עדכונים והטבות

אנו רוצים להשאיר אותכם מעודכנים בפוסטים האחרונים, כל החדשות, טיפים והטבות עבור חברות חדשות וקיימות.
הירשמו כעת

פוסטים דומים

טופס הגשת מסמכים לרישום חברה

החלטתם להיות יזמים ולצורך זה נחוצה פתיחת חברה בישראל. יש לכם רעיון נהדר ואתם יודעים בדיוק מה אתם רוצים לעשות עם החברה שלכם. בהנחה שכבר קיבלתם ייעוץ עסקי מה לעשות ואיך להתייחס לתכנית עבודה שנתית, כל שנותר לכם כעת הוא לעסוק בטופסולוגיה שכרוכה בהקמת חברה כחוק, ולפי כל כללי רשם החברות. זה חשוב, לא רק בשביל המדינה ורשויות המס, למעשה, זה חשוב גם בשבילכם...

המשך לקרוא
עו"ד רון הדר09 ביוני, 2019

מסמכים להקמת חברה בע"מ ב2019

בדרך לאקזיט יש לעבור לא מעט מכשולים. אין ספק כי הקמת חברה מהווה אלטרנטיבה לא רעה בכלל עבור אנשים שלא חולמים לעבוד כשכירים, אך יש כמה תחנות חשובות בדרך. בשעה טובה ומוצלחת החלטתם להקים חברה, אתם בעיצומו של בניית המוצר והתאמה שלו לשוק ועובדים במרץ על בניית התוכנית הפיננסית והגעה לכל ה-milestones. כעת הגעתם לשלב של רישום המיזם שלכם כחוק ברשויות. הפרוצדורה של הקמת...

המשך לקרוא
עו"ד רון הדר12 באפריל, 2019
דילוג לתוכן