עמוד הבית > בלוג > 5 הפעולות לעסק/סטארט-אפ חדש מול הרשויות

5 הפעולות לעסק/סטארט-אפ חדש מול הרשויות

5 הפעולות לעסק/סטארט-אפ חדש מול הרשויותלהלן רשימת חמשת הפעולות הנדרשות מכל בעל עסק חדש או יזם של חברת סטארט-אפ אל מול הרשויות בתחילת הדרך:

1. רישום חברה ופתיחת חשבון בנק לחברה – בעל מניות יחיד או שותפים צריכים להתאגד לחברה בע"מ ולרשום את העסק/המיזם ברשם החברות. בנוסף לפתוח חשבון בנק עסקי לחברה. מתי? תשובה מפורטת בבלוג שלנו: "מתי לרשום חברה לסטארט-אפ". מה הדרך הכי משתלמת וזריזה? כמובן עם מערכת Ettorney.

2. מינוי רו"ח מבקר לדוחות השנתיים של החברה – כל חברה בע"מ נדרשת על פי חוק למנות רו"ח מבקר לצורך הגשת הדוחות השנתיים. בנוסף, רו"ח אחראי על העברת התשלומים והדיווחים השוטפים של החברה למע"מ ומס הכנסה.

3. פתיחת תיק במע"מ – מי נדרש על פי חוק? "אדם (יחיד), שותפות או חברה, העומדים למכור נכס, טובין או מקרקעין, או לתת שירות במהלך עסקיהם". מתי? הרישום חייב להתבצע לא יאוחר מהיום שבו החלה הפעילות העסקית. מהם המסמכים אותם נדרשים להביא על מנת לפתוח את התיק? תעודת התאגדות של רשם החברות, תקנון ופרוטוקול מינוי מנהלים של החברה, ת.ז של בעלי המניות, אישור מהבנק על קיום חשבון/צ'ק מבוטל.

טופס פתיחת תיק במע"מ: מילוי כל הפרטים: מידע על הרכוש, סכום ההשקעה, מקורות המימון, מחזור העסקאות המשוער ופרטי חשבון בנק. מומלץ לוודא לפני הרישום כי לכל אחד מבעלי המניות של החברה אין חובות למע"מ בשל עסק אחר על שמו.

4. פתיחת תיק במס הכנסה – מי נדרש על פי חוק? "אדם או תאגיד אשר התחיל לעסוק בעסק". מתי? מיד עם תחילת פעילות העסק ולאחר הרישום במע"מ (משרדי מס הכנסה ומשרדי מע"מ לרוב נמצאים באותו המקום). מה צריך?

טופס פתיחת תיק במס הכנסה: במידה והעסק מתכוון להעסיק עובדים או משולמים תשלומים אחרים, החייבים בניכוי מס במקור (כגון תשלום שכ"ד), ייפתח במקביל תיק ניכויים (התיק נפתח באמצעות טופס פתיחת תיק עבור תאגיד).

5. פתיחת תיק בביטוח לאומי – מי נידרש על פי חוק? "עסק בבעלות אישית או שותפות אשר מוגדר בהתאם להוראות חוק הביטוח הלאומי כאחד מאלה: מי שעוסק במשלח ידו 20 שעות בשבוע בממוצע לפחות, מי שהכנסתו החודשית הממוצעת ממשלח ידו עולה על 50% אחוז מהשכר הממוצע, מי שעוסק במשלח ידו 12 שעות בשבוע, והכנסתו עולה על 15% אחוז מהשכר הממוצע. מתי? מיד עם תחילת פעילות העסק. מה צריך? טופס דין וחשבון רב שנתי: הורד כאן.

בהצלחה!

בעזרת מערכת Ettorney –פלטפורמה לרישום חברה אונליין, תוכלו לרשום חברה בקלות, במהירות ובמחיר ללא תחרות של 499 ₪ + מע"מ.

 

עו

עו"ד רון הדר

מנכל at Ettorney
יזם סדרתי ועורך דין היי-טק. מייסד ומנכ"ל Ettorney - חברת הליגל טק הראשונה בישראל. הפלטפורמה המובילה לשירותים משפטיים אונליין.
עו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

* *

שינוי גודל גופנים