עמוד הבית > בלוג > איך מבצעים פירוק חברה ברשם החברות במהירות

איך מבצעים פירוק חברה ברשם החברות במהירות

איך מבצעים פירוק חברה ברשם החברות במהירותכל חברה עלולה להיקלע לקשיים מסוימים שעשויים להביא לפירוקה, גם אם היא פועלת בתחומה במשך שנים רבות ומספקת מוצרים ושירותים ללקוחות רבים. מצב של פירוק חברה הוא בדרך כלל סופי ומגיע לאחר כמה שלבים של ניסיונות הבראה ותהליכים שונים שתפקידם להציל את החברה מפירוק. ישנם סוגים שונים של פירוקים ולעיתים מדובר אפילו על פירוק מרצון של החברה.

כשמגיע הרגע לפרק את החברה

פירוק חברה מרצון יעשה בדרך כלל ביוזמת בעלי המניות של החברה מסיבות שונות. זו יכולה להיות החלטה עסקית נטו של הבעלים של החברה כאשר הם רוצים לפרוע את המניות ולבצע השקעה שלהן באפיק אחר. מצב מסוג זה מדגים מה הוא תהליך של פירוק חברה מרצון וקורה כאשר מדובר על חברה שניחנת בכושר פירעון ואין לה כל בעיה להחזיר חובות. בעלי המניות הם בעלי השליטה על כל תהליך הפירוק של החברה ואין כל התערבות של בית המשפט.

כשבית המשפט מתערב

במקרים רבים מדובר על פירוק חברה שנערך על ידי בית המשפט ובפיקוח הדוק שלו. פירוק מסוג זה מתבצע במקרים הבאים:

  • פירוק ביוזמת החברה שפונה אל בית המשפט.
  • כאשר אין פעילות של החברה בטווח של שנה מהיום שבו היא הוקמה.
  • אם החברה הפסיקה את פעילותה לזמן של שנה ויותר.
  • במקרה של חדלות פירעון ניתן לפנות אל בית המשפט בבקשת פירוק.
  • עקב סכסוכים עמוקים שמתרחשים בין הבעלים ובעלי המניות ניתן לגשת לפירוק מן הצדק.

בין כל הסיבות לפירוק שכרוך בפניה אל בית המשפט, שני האחרונים הם השכיחים ביותר. כל ארבעת המצבים לעיל משמשים כעילה בלעדית שבהן בית המשפט יעניק צו פירוק. בית המשפט יבדוק בשלב הראשון האם קיימת בכלל אחת הסיבות הללו. צו פירוק משמעותו הקפאה של כל ההליכים או התביעות אשר קשורים בחברה.

לאחר הענקת צו הפירוק יפנה בית המשפט אל הכונס הרשמי שיבדוק מה הביא את החברה למצבה. הכונס יערוך פגישה של כל הנושים ויברר איתם מה ההעדפה שלהם בנוגע למי שיפרק את החברה בפועל. בסופו של דבר ימסור הכונס את המלצתו לבית המשפט.

בית המשפט מצדו ימנה מפרק לחברה, המפרק יאסוף את כל המידע הדרוש לגבי, חובות החברה, נכסים שלה, מי הם הנושים עוד. לאחר מכן יחלק את נכסי החברה בין הנושים.

איך לאתר חברה בפירוק

אם בעבר היינו מעוניינים במידע לגבי סטטוס של חברה היה זה הליך מסובך מאוד שהיה כרוך גם בתשלום כסף. איך מאתרים חברה בפירוק כיום? עושים זאת בפשטות על ידי פניה אל רשם החברות. אין זה משנה אם מדובר על חברה בפירוק או חברה פעילה. ניתן לקבל את המידע לו אנו זקוקים על ידי פניה לאתרי אינטרנט או חברות שעוסקות בתחום.

כך ניתן לבצע פירוק חברה ברשם החברות בקלות רבה וללא כל מאמץ. אתר רשם החברות מספק את כל המידע הדרוש לנו והוא פתוח לציבור.

אפשר גם פירוק חברה באופן מקוון

פירוק חברה אונליין יכול להיות פירוק של חברה בעלת כמה בעלי מניות, כאשר מדובר על חברה לא פעילה שיש לה חובות. פירוק חברת יחיד כאשר ישנו בעל מניות יחיד. ניתן לבצע הליך מקוצר שכרוך בתשלום אגרה מופחתת. כל בקשה כרוכה בתשלום אגרת פירוק חברה אך לא תמיד יהיה מדובר על אותו הסכום.

כל אחד יוכל לקבל את מלוא המידע וכך ניתן גם להיות מעורב בהליכים הללו. הליך מקוון יכול להתבצע בכמה דקות והוא פשוט ביותר.

עו

עו"ד רון הדר

מנכל at Ettorney
יזם סדרתי ועורך דין היי-טק. מייסד ומנכ"ל Ettorney - חברת הליגל טק הראשונה בישראל. הפלטפורמה המובילה לשירותים משפטיים אונליין.
עו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

* *

שינוי גודל גופנים