למה לבצע תרגום תעודת עוסק מורשה לאנגלית או לכל שפה אחרת?

עו"ד רון הדר22 בינואר, 2020

למה לבצע תרגום תעודת עוסק מורשה לאנגלית או לכל שפה אחרת?כידוע, עולם העסקים השתנה לא מעט בשנים האחרונות: אם בעבר עסק היה עניין מקומי, שמשרת לקוחות שקרובים אליו פיזית בלבד, הרי שהיום במקרים רבים למיקום כמעט אין חשיבות. בעלי עסקים רבים נמצאים בקשרים עם לקוחות בכל רחבי הארץ וגם העולם. הגלובליזציה והתפתחות הטכנולוגיה הפכו את הקשר עם לקוחות מחו"ל לדבר שבשגרה, שיכול להרחיב את גבולות העסק ולהגדיל את הכנסותיו.

כדי לפעול בחו"ל או לעמוד בקשרים עסקיים עם גורמים בינלאומיים, בעלי חברות ובעלי עסקים נדרשים לא אחת לתרגום מסמכים לאנגלית, כדי שיוכלו לפעול כדין בכל מדינה שהיא. מדובר לא רק על חברות גדולות או תאגידי ענק, אלא גם על עסקים בינוניים וקטנים שזקוקים בין השאר לתרגום תעודת עוסק לאנגלית.

התחל בתרגום מסמכים לאנגלית

תעודת עוסק מורשה – מהי ומי מחזיק בה?

מיהו עוסק מורשה?

עוסק מורשה הוא מי שהחליט להיות עצמאי ולבצע פעילות עסקית (כמו למשל מתן שירותים או מכירות) ונרשם ברשויות המס. עוסק מורשה מחויב להוציא ללקוחותיו חשבוניות מס כנגד כל עסקה שערך עימם, וכן לגבות מהם מע"מ. לפי החוק, כל עצמאי שמחזור ההכנסות השנתי שלו עולה על 100,491 ש"ח או שמחזיק באחד המקצועות החופשיים המפורטים בחוק (למשל: רואה חשבון, רופא, פסיכולוג) מחויב להירשם כעוסק מורשה.

מהי תעודת עוסק מורשה?

כדי להירשם כעוסק מורשה ולפעול כעצמאי יש להירשם במשרדי מס הכנסה, מע"מ וביטוח לאומי. עם תום הליך הרישום מקבלים את תעודת העוסק המורשה. התעודה היא האישור הרשמי מטעם מדינת ישראל לכך שהעצמאי הוא עוסק מורשה. בנוסף, היא מקנה יתרונות מס למחזיקים בה (כך למשל העוסק המורשה רשאי לקזז מס תשומות ובכך 'להקטין' את הכנסתו החייבת במס).

מדוע לתרגם את תעודת העוסק המורשה לאנגלית?

תרגום מסמכי חברה לאנגלית ותרגום תעודת העוסק המורשה מאפשרת לעוסק לפעול בחו"ל עם לקוחות או גופים מחוץ לישראל, ולהנפיק להם קבלות וחשבוניות. בנוסף לכך, לעיתים עסקים נדרשים להתנהל מול רשויות המס בחו"ל, ולצורך כך עליהם להחזיק בתעודת עוסק מורשה או תעודה המספקת אשרור עיסוקו של עסק תקף. חשוב לשים לב שאת המסמכים ניתן לתרגם גם לשפות אחרות שאינן אנגלית, אולם לרוב זוהי השפה השימושית ביותר.

תרגום תעודת עוסק מורשה לאנגלית – איך עושים את זה?

כדי לתרגם את תעודת העוסק המורשה או כל מסמך רלוונטי אחר של העסק, יש לפנות לשירותי תרגום מסמכים באנגלית. ישנם שירותי תרגום מקצועיים המתמחים בתרגום מסמכים משפטיים לאנגלית לעוסק מורשה, שמקפידים שלא יתבצעו טעויות בתרגום המסמך.

אישור התרגום באמצעות נוטריון

נוטריון הוא עורך דין בעל הכשרה מיוחדת, שבסמכותו לאשרר מסמכים משפטיים. לא מעט הליכים ומסמכים במדינת ישראל דורשים אישור נוטריון, ואישור כזה מעיד על האותנטיות של המסמך ועל כך שהוא התקבל בידי בעל סמכות. מסמך החתום בידי נוטריון אשר מקבל אפוסטיל מוכר גם כראיה בבית משפט בישראל וגם מחוצה לה.

בהקשר של תעודת עוסק מתורגמת, תרגום נוטריוני אשר מקבל אפוסטיל, מאשר כי תעודת העוסק המורשה אכן תורגמה כדין, וכי היא משמשת כמסמך רשמי במדינת ישראל ושהיא הונפקה על ידי הרשויות המוסמכות לכך. 

תרגום מסמכים נוספים לשפות זרות

לא רק עסקים קטנים ובינוניים נדרשים לתרגם את המסמכים שלהם לאנגלית או לשפה זרה אחרת, אלא גם חברות גדולות שמתחזקות קשרים עסקיים בכל רחבי העולם. זאת משום שמסמכי ההתאגדות של חברות ישראליות נערכות בעברית. כך, חברות התרגום בשוק יודעות להציע היום תרגומים גם לתקנון החברה (שהוא מסמך ההתאגדות הבסיסי בעת הקמת החברה), מסמכי השקעה, תזכירים ומסמכי יסוד נוספים.

אל תפספסו עדכונים והטבות

אנו רוצים להשאיר אותכם מעודכנים בפוסטים האחרונים, כל החדשות, טיפים והטבות עבור חברות חדשות וקיימות.
הירשמו כעת

פוסטים דומים

איך לפתוח תיק עוסק מורשה במס הכנסה ואיזה טופס צריך?

החלטתם לפתוח עסק עצמאי? בשעה טובה! רגע לפני שאתם מגשימים את החלום באופן, איגדנו עבורכם כל מה שצריך לדעת על פתיחת תיק עוסק מורשה: איך לפתוח תיק במס הכנסה, במע"מ ובביטוח הלאומי.  ראשית, מיהו עוסק מורשה? בקצרה, עוסק מורשה הוא מי שהחליט להיות עצמאי ולבצע פעילות עסקית (כמו מכירות או מתן שירותים), ונרשם ברשויות המס.  עוסק מורשה מחויב להוציא ללקוחות שלו חשבוניות מס על...

המשך לקרוא
עו"ד רון הדר28 ביולי, 2020

כיצד מבצעים הפקת נסח חברה באופן מקוון?

מהו השירות של הפקת נסח חברה? זהו שירות המוצע על ידי משרד המשפטים ומאפשר לכל אדם לעיין במסמך המכונה נסח חברה. מסמך זה מכיל פרטים משפטיים על חברה שרשומה אצל רשם החברות. השירות כרוך בתשלום.  מה כולל נסח חברה? פרטים כללים על החברה  סוג החברה – למשל האם החברה היא חברה ציבורית או חברה פרטית כתובת החברה מטרת החברה – כפי שהוגדרה כאשר החברה...

המשך לקרוא
עו"ד רון הדר24 ביולי, 2020
דילוג לתוכן