שם חברה – Company name

מילון מונחים > שם חברה – Company name

בדיקת שם חברה

שמות הקיימים במאגר רשם החברות בישראל

  ברגע שתתחילו להקליד את שם החברה אותו תרצו, אם קיימים שמות דומים או זהים ברשם החברות הם יצוצו אוטומטית בגלילה. אם לא ראיתם שמות דומים רוב הסיכויים ששם החברה שלכם פנוי לרישום.

  בנוסף לביצוע בדיקת השם כאן, לאחר שתירשמו לאתר עו"ד יבצע בדיקה נוספת לשם ובהתייעצות אתכם נוודא שתקבלו את השם הטוב ביותר לחברה שלכם.

   

   בשל עומס גדול ברשם החברות בתחילת ינואר הגורם לעיכובים ארוכים בקבלת תעודת התאגדות וח.פ, אנו ממליצים לכם להתחיל את הליך הרישום כבר בדצמבר כולל חתימה על כל המסמכים שיחכו עד ל-1.1. באותו בוקר ישלחו על ידנו לרשם (על מנת לחסוך 1,400 ש"ח באגרה הקלנדרית). בצורה זו גם תהיו בין הראשונים לקבלת תעודת התאגדות וגם תחסכו באגרה.

   

  499₪ + מע"מ

  בדיקת זמינות שם החברה:

  בחירת שם חברה נחשבת לאחת המשימות המורכבות העומדות בפני בעלי החברה בתחילת הדרך. על מנת למנוע טעויות או אי הבנות, חשוב מאד לבצע בדיקת זמינות של שם החברה האם אין שם זהה או דומה לשם שבחרתם. בפלטפורמת רישום החברה של Ettorney תוכלו להקליד שם שאתם רוצים ובמידה וישנם שמות דומים תקבלו אינדיקציה לכך בצד השמאלי של המסך (הפלטפורמה מחוברת למאגר השמות של רשם החברות ומתעדכנת על בסיס יומי בשמות חדשים). את אותה בדיקה ניתן לבצע גם בעמוד זה, להזין את השם שתרצו בתיבת החיפוש למעלה ואם ישם שמות דומים או זהים הם יצוצו בגלילה למטה. ביצוע בדיקת הזמינות חייב להיות כמה שיותר מהר על מנת למנוע סירוב מהרשם ובכך לגרום לעיכוב רישום החברה.

  ישנה אפשרות להקים חברה בעזרת עו"ד או חברה לא מקצועיים שלא מעורים בכל הדקויות ויכולים לגרום לטעויות שיגרמו לעיכוב מיותר ברישום. פלטפורמת Ettorney מאפשרת הקמה מהירה ללא בעיות שחוסכת ליזמים הרבה זמן וכסף. בעת הרישום יש לדאוג לתשלום האגרה. נכון לשנת 2017 האגרה לרישום חברה בע"מ הינה 2,606 ₪ כאשר התשלום נעשה באמצעות כרטיס אשראי באמצעות לינק לאתר רשם החברות שישלח לכם בסיום הליך הרישום בפלטפורמה.

  כעת נביא את רשימת המסמכים שיש להגיש לרשם החברות על מנת לרשום את החברה:

  • בקשה לרישום חברה: בה ניתן למצוא את הפרטים העיקריים לצורך הקמת החברה כגון: שם החברה בעברית ואנגלית, כתובת החברה , פרטיו המלאים של מגיש הבקשה (אחד מבעלי המניות), מטרות החברה, כמות הון המניות הרשום, סוג המניות וערכם הנקוב ,ופירוט אחריות בעלי המניות האם מוגבלת/בלתי מוגבלת (חברה מקצועית כגון עו"ד, רו"ח)
  • הצהרת דירקטורים: יצוין כי לכל חברה חייב להיות לפחות דירקטור אחד. בעת ההחלטה על הקמת החברה יש למנות דירקטור אשר יקבל את הכינוי דירקטור ראשון ויחויב לחתום על הצהרה לפיה הוא מסוגל לקחת על עצמו את התפקיד והוא אינו מוגבל על פי חוק הוצאה לפועל או פקודת פשיטת רגל.
  • הצהרת בעלי מניות: בעת ההקמה של החברה ניתן להקצות מניות לכמה בעלי מניות כאשר כל אחד מהם מחויב לחתום על הצהרה לפיה הוא כשיר להחזיק במניות.
  • תקנון החברה: אחד המסמכים החשובים ביותר הוא תקנון החברה. בתקנון מפורטים נושאים שונים: שם החברה, מטרות החברה, הון החברה – הון מניות רשום, סוג המניות וערכן הנקוב והון המניות המוקצה לכל בעל מניות (לפיו מוגדרת חלוקת האחוזים בחברה). בנוסף, אחריות בעלי המניות, פרטיהם של כל בעל מניות כולל ת.ז וכתובות, ומספר כללי ברזל סטנדרטיים: העברת המניות בחברה טעונה אישור הדירקטורים, אסור לחברה כחברה פרטית להציע מניות או אגרות חוב לציבור ומספר בעלי המניות לא יעלה על 50. על מנת לחסוך פרוצדורה וזמן ברישום, מומלץ להגיש תקנון סטנדרטי ולא מסובך לרשם החברות, אפשר תמיד להוסיף לתקנון החברה התניות בשלב מאוחר יותר. כמובן מומלץ לרשום עוד בטרם הקמת החברה הסכם מייסדים מפורט בין היזמים שיסדיר את כל מערכת היחסים ביניהם ויהווה תקנון לחברה.
  • טופס שמות אלטרנטיביים: הטופס כולל מספר שמות לשם החברה בעברית ובאנגלית, היזם צריך לספק שלושה שמות ולדרג לפי סדר עדיפות במקרה בו השם הראשון שנבחר לא יאושר.

  הליך פתיחת חברה בע"מ אצל גורם מומחה בתחום לא חייב להיות סיפור ארוך אלא יכול להסתיים בהליך קצר אונליין ובפגישה עוד יותר קצרה לאימות חתימת עו"ד על המסמכים.

  אולי יעניין אתכם גם...

  אישיות משפטית נפרדת מבעליה. לחברה זכויות וחובת משל עצמה, החברה יכולה לתבוע ולהיתבע, להיות בעלים של נכסים ולהיות צד לחוזה או עסקה…

  יחידה ברשות התאגידים האמונה על הטיפול ברישום חברות, בקבלה ובבדיקה של דיווחים שחברות חייבות בהגשתם לרשם…

  מועצת המנהלים אותה ממנים בעלי המניות בחברה. חברי הדירקטוריון אינם ממונים על ניהולה השוטף של החברה, שכן לשם כך קיים מנכ"ל החברה…

  רישום חברה בע"מ באינטרנט ברשם החברות. הכנת כל המסמכים לצורך הקמת החברה, אימות חתימה ע"י עו"ד ושליחה אונליין לרשם החברות…

  שינוי גודל גופנים