ערך נקוב של מניה – Par value share

מילון מונחים > ערך נקוב של מניה – Par value share

ערך נקוב של מניה נותן אינדיקציה על אחוז הבעלות בחברה של בעל המניות. הערך הנקוב הוא ערך נומינלי שמייצג השקעה מינימלית של בעל המניות. לדוגמא ערך נקוב סטנדרטי בעיקר בחברות סטארט-אפ בהקמה הוא 0.01 ₪ למניה (אגורה). במצב שבו מייסד מחזיק 50,000 מניות הערך שלהם קרי השקעתו בחברה הינה 500 ₪. בחברה בע"מ זה אומר שאחריות בעלי המניות מוגבלת לגובה ההשקעה הנ"ל. במידה והון המניות המוקצה הינו 100,000 מניות (1,000 ₪ לפי 0.01 ערך נקוב), לבעל המניות הנידון 50% בעלות בחברה . יש להדגיש כי לערך נקוב של מניה אין קשר לשווי המניה בשוק וייעודו הוא לצורך חישוב הבעלות בחברה. הון מניות רשום הינו כמות המניות הכולל בחברה. מומלץ לרשום הון המניות רשום גדול כגון 1,000,000 מניות. הון המניות גדול על מנת שיהיו מספיק מניות להקצות לבעלי מניות חדשים/משקיעים/עובדי החברה בשלב מאוחר יותר. הדבר חוסך פעולות משפטיות עתידיות כגון הגדלת הון המניות הרשום בעתיד (לצורך כך יש לקיים אסיפה כללית של בעלי המניות בחברה). גודל הון המניות הרשום אינו קובע דבר לגבי היחסים בין בעלי המניות או ליחסים ביניהם לבין החברה.

הון מניות מוקצה הינו המניות שבהם מחזיקים בעלי המניות בחברה. במהלך רישום חברה בע"מ כל אחד מבעלי המניות יחתום על כמות מניות שתייצג את זכויותיו בחברה. לדוגמא: במקרה הקלאסי שבו נרשמים שני בעלי מניות בעלי זכויות שוות, הון המניות המוקצה יהיה 100,000 מניות. כל אחד מהם יחזיק ב-50,000 מניות המהוות 50% מהון המניות המוקצה ולכן מייצגות בעלות של 50% בחברה.

499₪ + מע"מ

רישום חברה אונליין

הקמת חברת סטארט אפ מחייבת הסכם בין השותפים. הסכם מייסדים לסטארטאפ  ,מהווה כלי משפטי שמטרתו היא להסדיר את מערכת היחסים בין השותפים בחברה מבחינה משפטית ועסקית. ההסכם עוסק בזכויות ובחובות של השותפים בחברה זאת במטרה למנוע סכסוכים ואי הבנות בעתיד בכל הקשור לפעילות הסטארט-אפ.

ההחלטה להקים חברה בע"מ מחייבת את השותפים לבצע רישום חברה ברשם החברות. רישום חברה בע"מ באינטרנט מאפשר לבעלי החברה לחסוך כסף וזמן יקר. רישום חברה באינטרנט מתבצע ע"י פלטפורמה חכמה שמדריכה את מייסד החברה בכל השלבים למילוי מסמכי ההקמה בליווי הסברים על המונחים המשפטיים השונים, מחיפוש שם פנוי לחברה בפלטפורמה וכולל הכנת כל  המסמכים ואישורי העו"ד לצורך פתיחת חשבון הבנק לחברה.

אולי יעניין אתכם גם...

כאשר מבצעים הקצאת מניות בחברה מקצים (מחלקים) מניות מהון המניות הרשום (כמות המניות הכולל בחברה). הון מניות רשום נקבע בתקנון…

כמות המניות הכולל בחברה. הון המניות הרשום המומלץ הינו 1,000,000 מניות. הון המניות גדול על מנת שיהיו מספיק מניות להקצות לבעלי מניות…

אגד של זכויות בחברה הנקבעות בתקנון. מניות רגילות מעניקות לבעליהן בעלות יחסית בחברה. הבעלות מקנה זכויות רבות…

פתיחת חשבון בנק לחברה בע"מ בסניף הבנק בו תבחרו. הכנת כל המסמכים ואישורי העו"ד לצורך פתיחת החשבון…

שינוי גודל גופנים