פתיחת תיק במס הכנסה

מילון מונחים > פתיחת תיק במס הכנסה

כל אזרח ישראל שעובד או מקבל הכנסות ממקור אחר מחויב לשלם מס הכנסה. החישוב הוא שנתי והמס מועבר לרשות מס ההכנסה או על ידי המעסיק במקרה שהאזרח שכיר, או על ידי האזרח עצמו אם הוא עצמאי. כל עצמאי מחויב לפי חוק לפתוח תיק בשלוש רשויות שלהן הוא משלם מס, ואחת מהן היא רשות מס ההכנסה. אם האדם מקים תאגיד או חברה או כל עסק שהוא הוא חייב לפתוח תיק במס הכנסה לחברה לפי משלח ידו. את המס הוא משלם מדי שנה לפי דיווח שהוא מגיש על הכנסותיו, לבדו או באמצעות רואה חשבון או יועץ מס.

 

399₪ + מע"מ
פתיחת תיק במע"מ / מס הכנסה אונליין

פתח חשבון עכשיו

 

פתיחת תיק במס הכנסה בצורה מסודרת

  • תיק במס הכנסה פותחים מיד עם תחילת העבודה בעסק העצמאי, ומיד אחרי שנרשמים במס ערך מוסך ופותחים שם תיק. שניהם נמצאים באותו מקום בדרך כלל וכרוכים זה בזה.
  • כל אדם יפתח תיק באזור מגוריו או האזור שבו מתנהל העסק.
  • אפשר לעשות זאת בצורה מקוונת באתר האינטרנט ואפשר להגיש טפסים בכתב ולהתייצב במשרדי מס ההכנסה אישית אצל פקיד השומה.
  • עצמאים שמעסיקים עובדים חייבים לפתוח גם תיק ניכויים במס הכנסה לעובדיהם, כדי לנכות מס במקור ואחר כך גם במוסד לביטוח לאומי.

הנחיות והדרכות

מס הכנסה מקיים הדרכות לעצמאים שרוצים לדעת יותר על ההליך, על זכויותיהם וחובותיהם כדי להימנע מעבירה על החוק וכדי לעשות זאת נכון. מומלץ לקבל הדרכה כזאת במשרד פקיד השומה, או להיעזר במדריכים של מס הכנסה שמצויים באתר האינטרנט של המשרד. יש לציין שמס הכנסה מאפשר ביצוע פעולות רבות הקשורות לפתיחת תיק או לניהולו ולניהול הדיווחים בצורה נוחה גם באינטרנט.

אולי יעניין אתכם גם...

כל אדם שעומד לפתוח עסק או חברה חייב לפתוח תיק במס ערך מוסף עוד לפני שהוא פותח את התיק במס הכנסה…

עוסק מורשה הוא אחד מצורות רישום העצמאים בישראל, והוא מתייחס לכך שעוסק זה מחויב בתשלום מס ערך מוסף להבדיל מעיסוק כעצמאי שהוא עוסק פטור…

אם בחרתם לא להיות שכירים או להוסיף לעצמכם עיסוק צדדי כעצמאים, דעו כי עצמאים בישראל יכולים להירשם בכמה צורות חוקיות…

פתיחת תיק ברשויות מע"מ /מס הכנסה ללא צורך בהגעה פיזית למשרדי הרשויות! ללא צורך לחכות בתורים ארוכים ולבזבז יומיים במשרדי הרשויות…

שינוי גודל גופנים