חברה – Company/Corporation

מילון מונחים > חברה – Company/Corporation.

במסגרת החברה מתנהלת הפעילות העסקית כאשר החברה מהווה אישיות משפטית נפרדת מבעליה. לחברה זכויות וחובות משל עצמה, החברה יכולה לתבוע ולהיתבע, להיות בעלים של נכסים ולהיות צד לחוזה או עסקה.

חברה בע"מ (בעירבון מוגבל) היא חברה שאחריות בעלי המניות שלה מוגבלת (עד לגובה השקעתם, התמורה עבור מניותיהם). זאת אומרת שבמקרה שבו החברה נקלעת לחובות או במקרה בו גורם מסוים בא בטענות כלפי החברה הרי אין ביכולתו להגיש תביעה נגד בעלי המניות. במקרה הזה הכתובת היא החברה עצמה ולא ניתן יהיה לרדת לנכסיהם של בעלי המניות אלה במקרה חריג דוגמת הפרת חובת נאמנות לחברה. במקרה שכזה תהיה  אפשרות לתובע כנגד החברה לתבוע אישית את בעלי המניות (הליך זה נקרא "הרמת מסך").

זו הסיבה המרכזית שהמון יזמים בוחרים להקים חברה בע"מ, בשל הסיכון העסקי שהם הולכים לקחת.

התחל ברישום חברה

מייסדי החברה נקראים בעלים והם מחזיקי המניות. אותן מניות מקנות למייסדים זכויות שונות  כגון זכות להשתתף ברווחי החברה (חלוקת דיבידנדים) וזכויות הצבעה לחברה פרטית יכול שיהיה בעל מניות יחיד ודירקטור יחיד.

יזמים וחברות סטארט-אפ בוחרים להתאגד בצורה של חברה בע"מ גם בשל המיתוג ואיך שיתפסו בשוק אל מול לקוחות או חברות אחרות שהם רוצים לשתף איתן פעולה. בנוסף, התאגדות במבנה של חברה בע"מ מומלצת בגיוס הון בו משקיעים מזרימים כספים לחשבון החברה כנגד הקצאת מניות.

בעת פתיחת חברה בע"מ יש להירשם אצל רשם החברות בטרם התחלת הפעילות העסקית. כיום ניתן לקצר את ההליכים ולבצע רישום חברה אונליין בעזרת המערכת של Ettorney. בעלי המניות ממלאים ב-5 דקות את כל האינפורמציה הדרושה להכנת כל מסמכי הרישום (בקשה לרישום חברה, תצהיר בעלי המניות הראשונים, תצהיר של הדירקטורים ראשונים, תקנון ההתאגדות) וצריכים רק להגיע לאימות חתימה קצר עם עו"ד ולאחר מכן כל המסמכים נשלחים אונליין לרשם החברות. לאחר הרישום בעל המניות מקבל את תעודת ההתאגדות עם מספר הח.פ  ישירות לאימייל. על מנת לא ליצור מצב שרישום החברה יסורב בשל שם תפוס או דומה, המערכת של Ettorney מזהה שמות כאלה כאשר אתם ממלאים את האינפורמציה בפלטפורמה ומתריעה אם אכן קיים שם שכזה.

מי שבאפשרותו מבחינת החוק להקים חברה בישראל הוא כל אדם (כולל תאגיד) מלבד כמה חריגים כגון קטינים או מי שהוטלה עליו מגבלה בדין (פושט רגל וכו'). גם תושב זר או תאגיד זר יכולים להקים חברה בישראל. לתושב הזר נדרש לצרף דרכון למסמכי הקמת החברה ולתאגיד הזר את תעודת ההתאגדות הזרה.

במצב שבו מקימים את החברה מספר בעלי מניות (שניים ומעלה), בד"כ בעלי המניות חותמים על הסכם מייסדים (לפני הקמת החברה  או אחרי). הסכם המייסדים מסדיר את החובות והזכויות של השותפים בינם לבין עצמם ולבין החברה קראו עוד על הסכם מייסדים.

אולי יעניין אתכם גם...

  • רישום החברה שלך במהירות וללא התעסקות ובירוקרטיה מצידך!
  • רישום חברה בע"מ באינטרנט ברשם החברות באופן פשוט ומהיר.
  • נכין עבורך את כל המסמכים לצורך רישום חברה, אימות חתימה ע"י עו"ד וקבלת תעודת התאגדות ומספר חברה.
לפתוח חברה בע"מ
לפרטים נוספים
התחל ברישום חברה
  • הכנת המסמכים לצורך שינוי בהרכב הדירקטוריון, אימות חתימה ע"י עו"ד ושליחה לרשם החברות.
  • סיום הפרוצדורה במינימום עלות וזמן על מנת שתוכלו להיות מרוכזים 100% במיזם/עסק ולהיות בראש שקט.
  • אפשרו לנו לטפל עבורכם בכל הפרוצדורה מול רשם החברות, הליך שניתן לעשות אותו ברוב המקרים "בשלט רחוק".
שינוי בהרכב הדירקטוריון אונליין
לפרטים נוספים
התחל בשינוי הרכב הדירקטוריון
  • הכנת המסמכים לצורך העברת מניות ושליחה לרשם החברות.
  • אימות חתימה ע"י עו"ד.
  • סיום הפרוצדורה במינימום עלות וזמן על מנת שתוכלו להיות מרוכזים 100% במיזם/עסק ולהיות בראש שקט.
העברת מניות בחברה אונליין
לפרטים נוספים
התחל בהעברת מניות
דילוג לתוכן