פתיחת תיק במע"מ

מילון מונחים > פתיחת תיק במע"מ

כל אדם שעומד לפתוח עסק או חברה חייב לפתוח תיק במס ערך מוסף עוד לפני שהוא פותח את התיק במס הכנסה. מחויבים בכך כל מי שעומד להתפרנס ממכירת מוצרים וסחורות או מתן שירותים כחלק מהעסק שלהם. כל הכנסה מחויבת במס ערך מוסף ומשום כך יש לפתוח בו תיק ולדווח בנפרד מהדיווח למס הכנסה.

 

399₪ + מע"מ
פתיחת תיק במע"מ / מס הכנסה אונליין

פתח חשבון עכשיו

 

עוסק מורשה לעומת עוסק פטור לעומת חברה בע"מ

יש כמה צורות רישום של עצמאי בישראל, כשעוסק פטור אינו משלם מע"מ ועוסק מורשה או חברה בע"מ כן. עוסק מורשה הוא מי שבגלל תחום עיסוקו או גובה הכנסותיו אינו יכול ליהנות מפטור על תשלום מע"מ והוא מחויב בכך. עוסק מורשה חייב להיות כל מי שהוא בעל מקצוע חופשי או עוסק באחד התחומים שמחויבים בכך לפי חוק. גם עוסק פטור חייב לפתוח תיק במע"מ אולם לא ישלם מע"מ. כולם חייבים להירשם במע"מ מיד עם תחילת פעילותם העסקית במקום שבו פועל העסק.

הליך ההרשמה

בעת הרישום יש להביא אתכם תעודת זהות, חוזה שכירות או קנייה של העסק, מסמכים שמצביעים על פעילות עסקית קיימת אם כבר הקמתם אותו. במקרים של הקמת שותפות או חברה יש להביא גם מסמכים כמו אישור חשבון בנק ורישום ברשם השותפויות. חברה בע"מ תביא גם אישור רשם החברות ומסמכים נלווים כמו פרוטוקול מורשה חתימה בחברה, תקנון, תעודת התאגדות ומסמכי זיהוי של כל חברי ההנהלה. בסוף הליך ההרשמה יקבלו הנרשם תעודת עוסק מורשה או עוסק פטור. מסמך זה חייב בהצגתו בבית העסק וגם לכל מי שאמור להעביר אליכם תשלומים וחייב לדעת שאתם רשומים כחוק במע"מ ובמס הכנסה.

אולי יעניין אתכם גם...

כל אזרח ישראל שעובד או מקבל הכנסות ממקור אחר מחויב לשלם מס הכנסה. החישוב הוא שנתי והמס מועבר לרשות מס ההכנסה…

עוסק מורשה הוא אחד מצורות רישום העצמאים בישראל, והוא מתייחס לכך שעוסק זה מחויב בתשלום מס ערך מוסף להבדיל מעיסוק כעצמאי שהוא עוסק פטור…

אם בחרתם לא להיות שכירים או להוסיף לעצמכם עיסוק צדדי כעצמאים, דעו כי עצמאים בישראל יכולים להירשם בכמה צורות חוקיות…

פתיחת תיק ברשויות מע"מ /מס הכנסה ללא צורך בהגעה פיזית למשרדי הרשויות! ללא צורך לחכות בתורים ארוכים ולבזבז יומיים במשרדי הרשויות…

שינוי גודל גופנים