הסכם מייסדים

הסכם מייסדים באנגלית (Founders agreement) ובעברית ליזמים, בעלי עסקים וחברות סטארט-אפ

הכנת הסכם מייסדים מותאם אישית להגדרת זכויות וחובות השותפים ופעילות החברה.

סיום הפרוצדורה במינימום עלות וזמן על מנת שתוכלו להיות מרוכזים 100% במיזם

הסכם מייסדים באנגלית

1500₪ + מע"מ

הסכם מייסדים בעברית

1500₪ + מע"מ

לשיחת ייעוץ עם עו"ד ללא עלות התקשר עכשיו!

073-7695347

פתח חברה חדשה

ההליך כולל:

  • שיחה טלפונית עם עו"ד מלווה בהסברים מפורטים על הסעיפים והמונחים השונים הנדרשים לצורך הכנת הסכם מייסדים מותאם אישית ליזמים.
  • יצירת הסכם באנגלית או בעברית לשניים עד חמישה יזמים
  • עו"ד אונליין זמין במייל להסבר נוסף על ההסכם וסעיפיו

הסכם מייסדים באנגלית

1500₪ + מע"מ

הסכם מייסדים בעברית

1500₪ + מע"מ

לשיחת ייעוץ עם עו"ד ללא עלות התקשר עכשיו!

073-7695347

הסכם מייסדים באנגלית

מי צריך שירות של הסכם מייסדים?

הסכם מייסדים בעברית או הסכם מייסדים באנגלית הוא שלב הכרחי ליזמים בכלל וליזמי סטארט-אפ בפרט, טרם הקמת חברה או לאחר מכן, הרוצים להסדיר את היחסים ביניהם בחוזה התקף מבחינה משפטית. (קיראו עוד על חשיבותו של הסכם מייסדים לסטארט-אפ).

למה כדאי לעשות הסכם מייסדים באנגלית?

גם ליזמים/חברות שמתחילות את הפעילות שלהם בישראל מומלץ לעבוד עם הסכם מייסדים באנגלית. הסכם באנגלית יקל על הצדדים במצב שבו משקיעים מחו"ל ירצו להיכנס לחברה בעתיד.

למה נועד הסכם מייסדים ומה הוא כולל?

הסכם מייסדים לסטארטאפ נועד להסדיר ולהגדיר את הזכויות והחובות של היזמים השותפים מבחינה משפטית ועסקית. בין אם המייסדים של החברה הם חברים, משפחה או מכרים, תמיד קיימות דעות שונות היוצרות מחלוקות בין חברי הצוות. הסכם המייסדים עוזר למייסדי החברה לדעת מיהו בעל הסמכות לקבל החלטה מסוימת או על מי מוטלת אחריות בגין מטלה ספציפית, וכמובן כוללת מנגנונים המסדירים את היחסים במצב של מחלוקת או שינוי בסטאטוס קוו בחברה.

להלן מספר נקודות שמייסדי החברה חייבים לכלול במסגרת הסכם מייסדים

  • פרטי היזמים ופרטים בסיסיים אודות החברה: יש לכתוב את שם החברה בע"מ שנרשמה או תירשם בהמשך ולספק תיאור אודות המוצר או השירות שהחברה עתידה לספק.
  • חלוקת המניות בין המייסדים: הסכם מייסדים חייב לכלול באופן מפורט את חלוקת המניות והאחוזים בין מייסדי החברה: ההון הרשום וההון המוקצה למייסדים – בעלי המניות הראשונים.
  • דירקטוריון: כבר בהסכם המייסדים יש לקבוע את מבנה ואופן קבלת ההחלטות בחברה. במסגרת זו מחליטים מה משקל ההצבעה של כל דירקטור, באילו נושאים ולאיזה דירקטור קיימת זכות הטלת וטו ובאילו נושאים נדרשת הסכמה משותפת של כלל הדירקטורים.
  • תחומי אחריות: על הסכם המייסדים להיות ברור ומדויק בכל הנוגע לתחומי אחריות של השותפים בחברה. כל מייסד והטייטל שלו הכולל הגדרת תפקיד ומשימות לפרטי פרטים כולל הזמן שיקדיש למיזם – כמות שעות שבועיות או משרה מלאה בחברה.
  • הון המייסדים המושקע: על ההסכם להכיל את רמת המעורבות וההשקעה הכספית של השותפים (כמה משקיעים ואיך? בתחילת המיזם או סכום קבוע כל תקופה) ומי מהמייסדים אחראי על גיוס כסף ממשקיעים בעתיד? כולם או מייסד ספציפי.
  • שמירה על סודיות: בהסכם המייסדים ישנן הנחיות לרמת שמירת הסודיות הבאה לידי ביטוי בעת כניסת השותפים לחברה, במהלך העבודה השוטפת ושמירה על סודיות גם במקרה של עזיבת אחד השותפים את החברה.
  • קניין רוחני: יש להגדיר מי הבעלים של הקניין הרוחני של החברה: אחד המייסדים או מה שנהוג בד"כ – החברה עצמה.

טיפים למנגנונים חשובים בהסכם מייסדים

ישנם כמה מנגנונים שהם בגדר חובה בהסכם מייסדים לסטארטאפ, הנה כמה מהבולטים בהם:

זכות סירוב ראשונה – הצד שרוצה להעביר או למכור את מניותיו צריך להודיע לשאר בעלי המניות המייסדים ולהם תהיה את האופציה לקנות מניות אלו ראשונים ובאותו מחיר.

BMBY – מנגנון יישוב סכסוכים היוצר הערכת שווי לחברה הנובעת מהצדדים עצמם. במצב של חילוקי דעות קיצוניים בין המייסדים תהיה מכירה של מניות החברה מאחד המייסדים למייסד אחר – מאין מכרז בין בעלי המניות בו כל אחד יגיש הצעה לרכישת מניות הצד האחר, וזה שהציע סכום גבוה יותר יהיה הרוכש.

Reverse Vesting – הבשלת מניות: קנייה בחזרה של חלק ממניות היזמים בערך נקוב 0.01 (לא משמעותי) ע"י החברה/יזם במידה ועזבו.

כתיבת הסכם מייסדים הוא בין המסמכים המשפטיים  הראשונים (לצד הסכם סודיות ומסמכים להקמת חברה בע"מ) שיש לחתום עליהם בתחילת דרכו של כל סטארט-אפ. יש לזכור שניסוח הסכם זה הוא בסופו של דבר לטובת מערכת יחסים בריאה עם השותפים שלכם וכמובן לטובת המיזם שאתם מפתחים, כאשר הוא גורם להמשך פעילות עסקית מוסדרת והגונה בין כל הגורמים המעורבים.

הסכם מייסדים באנגלית

1500₪ + מע"מ

הסכם מייסדים בעברית

1500₪ + מע"מ

לשיחת ייעוץ עם עו"ד ללא עלות התקשר עכשיו!

073-7695347

מוצרים נלווים

רישום סימן מסחר אונליין

רישום ברשם סימני המסחר הכי מהיר בארץ! הכנת כל המסמכים לצורך רישום סימן המסחר, אימות חתימה ע"י עו"ד ושליחה אונליין לרשם.

הקמת חברה בישראל

רישום חברה בע"מ ברשם החברות. הכנת כל המסמכים לצורך הקמת החברה, אימות חתימה ע"י עו"ד ושליחה אונליין לרשם החברות.

שינוי גודל גופנים