טיפים להקמת חברת יחיד באינטרנט

עו"ד רון הדר17 במאי, 2020

הקמת חברת יחיד באינטרנטמהפכת האינטרנט אשר מתרחשת לנגד עינינו בשנים האחרונות מאפשרת ליזמים צעירים להקים חברת יחיד באינטרנט ולצאת לדרך במהירות. אם בעבר היה צורך לעבור תהליך די ארוך ויקר על מנת להקים חברה, הרי כיום ניתן לחסוך המון בירוקרטיה זמן וכסף ותוך זמן קצר להיות בעליה של חברת יחיד.

הכניסה לעולם היזמות אינה פשוטה, בייחוד לאור העובדה כי כיום ניתן לראות כמות אדירה של מידע העשוי לעורר לעיתים אי וודאות. אין ספק כי מדובר במהלך נועז למדי אך אפשר גם להתחיל אותו במקביל לעבודה כשכיר ולהתקדם צעד אחר צעד עד שמשלימים את המהלך לגמרי ומתמסרים לחברה לחלוטין. לצד הנועזות חשוב גם לקבל הכוונה וסיוע על מנת להתמצא בפרוצדורה של הקמת חברת יחיד במטרה להצעיד את החברה קדימה ולהתבסס בשוק בצורה הנכונה ביותר.

מה היא חברת יחיד?

לפי סעיף 2 לחוק החברות, כל אדם רשאי לייסד חברה שאינה נוגדת את החוק. לפי סעיף 3 לחוק, לחברה יכול שיהיה בעל מניות אחד (חברת יחיד).

אם החלטת שאתה מעוניין להוציא את הרעיון שלך לפועל ולהקים חברת יחיד, הרי כיום ניתן לעשות זאת דיי בקלות. אם התלבטת לצרף שותף או קרוב משפחה, אך החלטת ללכת לבד כיום ניתן לפתוח חברת יחיד באינטרנט ותמיד אפשר בשלב מאוחר יותר להקצות מניות לשותף חדש ולצרף בעלי מניות נוספים לחברה . הקמת חברת יחיד מוכרת על פי החוק ובעל החברה הינו בעל המניות היחיד והדירקטור היחיד בחברה. משמעות הדבר היא כי בעל החברה מקבל את ההחלטות לבדו ללא סיוע של שותפים המתחלקים איתו ברווחי החברה.

התחל ברישום חברה

מה הוא טופס בקשה לרישום חברת יחיד?

עד לשנת 1999 כל מי שהיה מעוניין להקים חברה היה עליו להגיש תקנון וכן תזכיר התאגדות. בשנת 1999 השתנו החוקים ובמסגרת החקיקה של חוק החברות ניתן להגיש בקשה להקמת חברה באמצעות טופס בקשה אותו ניתן למלא ולשלוח לרשם החברות.

הפרוצדורה של רישום חברת יחיד באינטרנט עם מערכת Ettorney היא קלה ומהירה ביותר. יש למלא אונליין באתר ב-5 דקות: שלושה שמות אפשריים לחברה בעברית ואנגלית ולדרג אותם לפי סדר עדיפות, כתובת החברה, פרטי בעל המניות והדירקטור היחיד הכוללים כתובת פרטית, ת.ז וטלפון ולסמן שהוא מחזיק ב-100% ממניות החברה. לאחר סיום ההליך אונליין יש לתאם פגישה קצרה עם עו"ד המאמת את חתימתו של בעל המניות על טופס "תקנון והצהרות – חברת יחיד" ושולח את הטופס סרוק לרשם החברות דרך המערכת. חברת יחיד בד"כ נרשמת במהירות וברוב המקרים תוך 24 שעות מיום השליחה.

טופס "תקנון והצהרות – חברת יחיד" הינו תקנון סטנדרטי הכולל בתוכו את:

 • שם החברה הראשון בעברית ואנגלית.
 • מטרות החברה (בד"כ "כל עיסוק חוקי" על מנת שלא תהיה הגבלה בשינוי העיסוק בעתיד).
 • הון המניות הרשום (כלל המניות בחברה) והון המניות המוקצה (המניות שמוקצות לבעל המניות היחיד ושוות 100%).
 • סעיפים נוספים: הגבלת האחריות של בעל המניות (חברה בע"מ), החברה הינה פרטית ומספר חבריה לא יעלה על 50, אין להעביר מניות בחברה ללא אישור הדירקטוריון (בעל המניות היחיד הינו גם הדירקטור היחיד).
 • פרטי בעל המניות והצהרות בעל מניות ודירקטור שלו בנוגע לייסוד החברה המאומתות בחתימה של עו"ד.

טיפים להקמת חברת יחיד

עומדים בפני אחת ההחלטות החשובות בחייכם ומעוניינים להקים חברת יחיד? בדיוק בשביל זה הכנו עבורכם מספר טיפים חשובים לפני היציאה לדרך:

 • תמיכה: אין ספק כי היציאה לדרך לבד אינה פשוטה, אך החוכמה היא לא להתייאש. בעת ההחלטה על הקמת חברה קל מאד להתחבר לרגעי ייאוש ואותו יאוש הוא אחד הדברים הגרועים ביותר עבור מייסד חברת יחיד. שתפו את הלבטים שלכם והחששות לכם לגבי הרעיון/חברה/מוצר שלכם והתייעצו עם הקרובים לכם. פידבק ממישהו חיצוני תמיד תורם גם אם הוא שלילי.
 • גיוס כספים ומימון: אחד הדברים החשובים ביותר בעת הקמת חברה זה נושא גיוס הכספים. חשוב לדעת כי מדובר במשימה קשה אך לא בלתי אפשרית. תוך כדי בניית המוצר וגיוס הלקוחות/הכנסות השקיעו גם בחשיבה קדימה על מימון וגיוס כספים ואיך אתם רואים את החברה שלכם מתפתחת בשנים הקרובות.
 • גיוס אנשים טובים: כאשר אתם לבד בחברה ישנה המון מעמסה עליכם, אתם גם המנכ"ל גם מנהל החשבונות, גם המזכירה, גם מנהל המוצר וגם מנהל השיווק. מומלץ לנסות ולגייס אנשים טובים שיעבדו אתכם אם כפרילנסרים או כעובדים ראשונים לחברה. צוות אנשים איכותי זה הדבר הכי חשוב בתחילת הדרך.

בהצלחה!

התחל ברישום חברה

  אל תפספסו עדכונים והטבות

  אנו רוצים להשאיר אותכם מעודכנים בפוסטים האחרונים, כל החדשות, טיפים והטבות עבור חברות חדשות וקיימות.
  הירשמו כעת

  פוסטים דומים

  מסמכים להקמת חברה בע"מ ב2021

  בדרך לאקזיט יש לעבור לא מעט מכשולים. אין ספק כי הקמת חברה מהווה אלטרנטיבה לא רעה בכלל עבור אנשים שלא חולמים לעבוד כשכירים, אך יש כמה תחנות חשובות בדרך. בשעה טובה ומוצלחת החלטתם להקים חברה, אתם בעיצומו של בניית המוצר והתאמה שלו לשוק ועובדים במרץ על בניית התוכנית הפיננסית והגעה לכל ה-milestones. כעת הגעתם לשלב של רישום המיזם שלכם כחוק ברשויות. הפרוצדורה של הקמת...

  המשך לקרוא
  עו"ד רון הדר08 באוקטובר, 2020

  5 טיפים לפתיחת חברה בע"מ

  חברה היא יישות משפטית נפרדת, אשר מהווה אגד של אנשים שהתאגדו לצורך מטרה אחת משותפת. מטרתה המרכזית של חברה היא לרוב השאת רווחים לבעלי מניותיה. חברה היא אחת מצורות ההתאגדות המרכזיות בתחום החברות, ולה יתרונות וחסרונות רבים לעומת שותפות. הרעיון העומד בבסיס המושג "חברה", הוא בעצם יצירת יישות משפטית לצורך פעילות עסקית (בין אם על ידי אדם אחד ובין אם על ידי כמה אנשים),...

  המשך לקרוא
  עו"ד רון הדר19 באוגוסט, 2018
  דילוג לתוכן