עמוד הבית > בלוג > טופס הגשת מסמכים לרישום חברה

טופס הגשת מסמכים לרישום חברה

טופס הגשת מסמכים לרישום חברההחלטתם להיות יזמים ולצורך זה נחוצה פתיחת חברה בישראל. יש לכם רעיון נהדר ואתם יודעים בדיוק מה אתם רוצים לעשות עם החברה שלכם. בהנחה שכבר קיבלתם ייעוץ עסקי מה לעשות ואיך להתייחס לתכנית עבודה שנתית, כל שנותר לכם כעת הוא לעסוק בטופסולוגיה שכרוכה בהקמת חברה כחוק, ולפי כל כללי רשם החברות. זה חשוב, לא רק בשביל המדינה ורשויות המס, למעשה, זה חשוב גם בשבילכם על מנת שהפרוצדורה תהיה מהירה וללא טעויות, שבשלב מתקדם שהחברה כבר תעסוק בפעילות תתעכבו בשל שינויים דרושים בהון המניות או במטרות התקנון ותצטרכו לחזור לעו"ד ולדווח לרשם החברות על שינויים שבאפשרותכם היה למנוע זאת מלכתחילה. רישום חברה בע"מ נחשב פשוט יחסית אבל עדיין חובה לדאוג להליכים הבירוקרטיים כדי שלא תמצאו את עצמכם משלימים אגרות וטפסים.

מאיפה מתחילים לרשום חברה?

רשם החברות ירצה לדעת עליכם כמה וכמה פרטים הקשורים לבעלי המניות והדירקטורים וכמובן לחברה שתקום, ולכן עליכם לחשוב היטב על שם החברה וכל מי שקשור אליה. את כל הפרטים תמלאו במסמכים  ותגישו רשומים וחתומים על ידכם ועל ידי עו"ד לרשם החברות.

לפני שרישום חברה אונליין היה אפשרי, היה נדרש למלא הרבה יותר טפסים ולשלוח אותם עם שליח לרשם החברות בירושלים. מלבד המסמכים המרכזיים של תקנון חברה והצהרות בעלי מניות ודירקטורים בין היתר נדרש טופס הגשת מסמכים לרישום חברה.

פתח חברה עכשיו

 

להלן סעיפים מתוך טופס הגשת מסמכים לרישום חברה:

  • בפרטי החברה עליכם לרשום את שם עורך הדין או הגורם המוסמך שמגיש אותו בשמכם, והוא גם יהיה בדרך כלל האיש שיערוך ביניכם הסכם מייסדים לחברה שמאוד מומלץ ליזמים בתחילת דרכם. זכרו שהסכם מייסדים לחברה כולל את אופן חלוקת מניות החברה ביניכם, את תחומי האחריות של כל מייסד והזכויות והחובות שלו לחברה, מה קורה במקרה שהיזמים נפרדים ומהן המטרות  שלכם ואבני הדרך בהקמת חברה זו.
  • כתובת החברה כדי לקבל דואר מרשם החברות, וכאן תצטרכו להחליט על כתובת אחת, אם מדובר בשותפים (כתובת שבשלב ראשוני אין בעיה שתהיה כתובת המגורים הפרטית של אחד מבעלי המניות. זה יכול להיות גם כתובת של עורך הדין או של מי שמלווה אתכם במהלך פתיחת חברה בע"מ.
  • שם החברה שלכם, או כפי שהיא נקראת "תאגיד". כאן כדאי להיות קריאייטיבים בבחירת שם חברה, ובתנאי שהוא אינו תפוס כלל או ישנו שם חברה הדומה לו במאגר הרשם, אם השם זמין תוכלו לבדוק על ידי הקלדת השם הרצוי באתרנו שיתריע לכם אם ישנו שם זהה או דומה במאגר. מומלץ לא להתעקש על שם שאינו תקין כדי לא לפגוע בהליכי הרישום. יש כמה דרכים להפוך אותו לזמין לכם על ידי הוספת שנת ההקמה, לדוגמה, או לשנות את סדר המילים ולהוסיף מילים מייחדות נוספות. יש לרשום 3 שמות לחברה גם בעברית וגם באנגלית לפי סדר עדיפות. זכרו ששם זה מופיע אחר כך גם על מסמכים רשמיים וגם על הוראות תשלום וצ'קים לפקודתכם. חשבו על הטעויות שאפשר למנוע מראש בדרך זו.

כיצד להקל על רישום החברה?

רישום חברה אונליין הוא אחת הדרכים שמקילות עליכם לרשום חברה בישראל, כך שלא תצטרכו לכתת רגליים או למלא את הטפסים השונים כגון טופס הגשת מסמכים לרישום חברה. כל מה שנותר לכם לעשות הוא למלא את כל הפרטים הדרושים אצלנו באתר-Ettorney ב-5 דקות, להגיע לאימות חתימה קצרצר ולאחר מכן כל המסמכים ישלחו אונליין ובתוך ימים בודדים תקבלו ישירות לתיבת האימייל שלכם תעודת התאגדות של החברה עם מספר ח.פ.

פתח חברה עכשיו

 

עו

עו"ד רון הדר

מנכל at Ettorney
יזם סדרתי ועורך דין היי-טק. מייסד ומנכ"ל Ettorney - חברת הליגל טק הראשונה בישראל. הפלטפורמה המובילה לשירותים משפטיים אונליין.
עו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

* *

שינוי גודל גופנים