שאלות ותשובות

באיזה מקרים רשם חברות יכול לסרב לרשום את החברה?

במידה ושם החברה המוצע כבר קיים ברשם החברות או קיים שם דומה, רשם החברות עלול לסרב לרשום את החברה, לכן יש לבדוק היטב את השם המוצע ולהוסיף שני שמות חלופיים. לאחר הרישום באתר, במסך הראשון של הליך מילוי הפרטים תוכלו להזין את השם שתרצו ולראות האם הוא פנוי או יש שמות הדומים לו (הפלטפורמה מחוברת למאגר השמות של רשם החברות ומתעדכנת על בסיס יומי). בנוסף, במקרה שבעלי מניות המבקשים לרשום חברה הינם בעלי מניות בחברות אחרות בסטטוס של חברות מפרות חוק או שאותם בעלי מניות הינם רשומים כחייבים מוגבלים באמצעים בהוצל״פ או בהליכי פשיטת רגל, רשם החברות יסרב לרשום את החברה.

האם הליך רישום חברה באמצעות מערכת ettorney מתאים לסוג החברה שאני רוצה להקים?

באמצעות הפלטפורמה של ettorney תוכל לרשום חברה בע״מ בישראל. אם לצורך הקמת סטארט-אפ, חברת נדל"ן או שיווק או כל עסק אחר. חברה בע״מ (בעירבון מוגבל) שבאמצעותה מוגבלת אחריות בעלי המניות של החברה לחובותיה.

מה כוללת הפרוצדורה לפתיחת חשבון בנק לחברה והאם אני יכול לעשות זאת דרך הפלטפורמה?

באמצעות מערכת ettorney תוכל גם לפתוח חשבון בנק עסקי לחברה בהליך פשוט וקל. לצורך פתיחת החשבון יש צורך להצטייד בעותק מתעודת ההתאגדות של החברה ותקנון החברה (יסופקו לאחר רישום החברה ברשם החברות). לאחר מילוי הפרטים במערכת, עורכי הדין שלנו ייצרו עבורך פרוטוקול אסיפה כללית על פתיחת החשבון ומורשי חתימה (מי רשאי לחתום ולפעול בשם החברה בהתקשרות עם גורמים שונים) ואישור עו"ד לפתיחת חשבון בנק. בנוסף כל בנק ידרוש מילוי מסמכים ספציפיים אליו שאותם נמלא וערוך עבורך. בסיום הליך רישום החברה אונליין לפני היציאה לתשלום ישנו צ'ק בוקס אותו תצטרכו לסמן לפתיחת חשבון הבנק לחברה.

מהי כוללת הפרוצדורה לפתיחת חברה בע״מ באמצעות המערכת?

על מנת לרשום חברה בע״מ יש ללחוץ על ״פתח חברה חדשה״ ולמלא את הפרטים הדרושים. לאחר סיום התהליך עו״ד ממשרדנו ייצור קשר לתיאום מועד חתימה על המסמכים הכוללים: טופס הגשת מסמכים, בקשה לרישום חברה, תצהיר בעלי מניות ראשונים, תצהיר דירקטורים ראשונים ותקנון התאגדות. לאחר אימות החתימה של עורך הדין מסמכי החברה ישלחו אונליין לרשם החברות בירושלים. רשם החברות יבחן את המסמכים ואת שם החברה שהינו חוקי ולא זהה או דומה לשם של חברה קיימת. לאחר אישור של המחלקה המשפטית ברשם החברות, תירשם החברה ותונפק לה תעודת התאגדות אלקטרונית הכוללת את שם החברה ואת מספרה (ח.פ) אותה תקבלו ישירות למייל.

מהי כוללת הפרוצדורה להסכם מייסדים לסטארט-אפ באמצעות המערכת?

על מנת ליצור הסכם מייסדים Founders Agreement באנגלית לסטארט-אפ שלכם תצטרכו להקליק על "צור הסכם מייסדים" ולהתחיל בהליך מילוי שאלון אונליין מלווה בהסברים מפורטים על הסעיפים והמנגנונים השונים על מנת שההסכם יהיה מותאם אישית לכם ולמיזם שלכם. לאחר זמן קצר מסיום ההליך אונליין תקבלו הסכם ערוך ע"י עו"ד המתמחה בהייטק וייעוץ מעו"ד אונליין הזמין במייל להסבר נוסף על ההסכם וסעיפיו.

 

שינוי גודל גופנים