עלות רישום חברה בע"מ בישראל

עו"ד רון הדר18 בנובמבר, 2020

עלות רישום חברה בישראלישנם יתרונות ברורים בניהול חברה בע"מ לעומת עוסק מורשה עצמאי, היות וישנה הפרדה ברורה בין הרכוש הפרטי לעסקי וחברה בע"מ הינה יישות משפטית נפרדת מבעלי המניות הפרטיים. אם חברה בע"מ נכנסת לחובות, הרכוש הפרטי של בעל המניות אינו נפגע (למעט מקרה פלילי דוגמת הפרת חובת אמונים של נושא משרה בחברה בו אפשר לבצע הרמת מסך). לכן, פתיחת חברה בע"מ מומלצת בתחומי עיסוק בעלי סיכון כלכלי גבוה. קחו למשל דוגמא את חברות הבנייה וקבלנים רשומים, הפותחים חברה לכל בניין שהם בונים, כך שאם ייפגע הפרויקט הפגיעה לא תשפיע על כלל הפעילות בחברה.

יתרון נוסף קיים במבנה של חברה בע"מ – ניתן לעצב את מבנה הון המניות וזכויותיהם של בעלי המניות, קלאסי לחברת סטארט-אפ לדוגמא הרוצה לגייס הון תמורת הקצאת מניות למשקיעים. יש לציין כי ישנן עלויות להקמה ותפעול של חברה בע"מ כמו עלות להכנת מסמכי הרישום ושליחתם לרשם החברות מאומתים ע"י עו"ד ועוד אגרות שונות שיש לשלם למשל, אגרת רישום בפתיחה (2,653 ש"ח) אותה ניתן לשלם באמצעות כרטיס אשראי באינטרנט ואגרה שנתית קלנדרית על סך 1,511 ₪ לרשם החברות. גם ההתנהלות החודשית מול רואה החשבון תעלה יותר מאשר עוסק מורשה ותתבטא בשכ"ט החודשי ובהכנת הדוחות השנתיים בסוף השנה. כיום לא חייבים להמתין זמן רב לפתיחת חברה ולקבל ריג'קטים וסירובים מהרשם, ,ניתן לבצע רישום חברה בע"מ דרך האינטרנט ולבצע אף בדיקת שם חברה דרך הפלטפורמה למניעת עיכובים מיותרים.

התחל ברישום חברה

פירוט העלויות של פתיחת חברה באמצעות Ettorney

אם שאלתם את עצמכם כמה עולה לפתוח חברה באמת ללא הפתעות בדרך, חברת Ettorney פיתחה פלטפורמה לרישום חברות אונליין אשר מצמצמת פרוצדורה ועלויות ופותחת עבורכם חברה בע"מ במהירות רבה, תוך כמה ימי עסקים בודדים.

תוכלו גם באמצעות טבלה השוואה בין המחירים  והיתרונות השונים ולהלן הטבלה:

 

באמצעות Ettorney

באמצעות עו"ד רגיל

· מילוי כל הפרטים לצורך רישום חברה אונליין, כך שניתן להפיק את כל מסמכי הרישום תוך חמש דקות.

· מרגע החתימה על הטפסים תוך כמה ימים בודדים החברה נרשמת ברשם החברות ותעודת ההתאגדות, תישלח אליכם ישירות לדוא"ל.

· לא תהיינה טעויות, היות וישנה אפשרות לחיפוש של שם חברה פנוי ברשם החברות ישירות מהפלטפורמה כבר בשדות החיפוש.

המחיר של הרישום הינו 499 + מע"מ

 · תהליך מסובך הכולל מילוי טפסים ופגישות.

· עשוי לארוך בין שבוע לשבועיים.

· אם הרישום לא התבצע כתקנו, תהיינה טעויות אשר עשויות לגרום לעיכוב לדוגמא, שם שאינו פנוי ברשם החברות. עשויות להיות גם טעויות שיפגעו בחברה בעתיד במצב של השקעה כגון  הון מניות רשום זהה למוקצה.

·         ,

בממוצע 1500 ₪ + מע"מ

התחל ברישום חברה

מי רשאי לפתוח חברה בע"מ ומה השלבים הנוספים בפרוצדורה?

כל אדם או חברה, רשאי לפתוח חברה בע"מ וזאת בתנאי שהיא חוקית. לאחר סיום רישום החברה אונליין וקבלת תעודת התאגדות עם מספר ח.פ יש להכין מסמכים ואישורי עו"ד לפתיחת חשבון בנק לחברה. לאחר פתיחת חשבון הבנק יש לגשת לפתוח תיקים במע"מ ומס הכנסה על מנת להתחיל לקבל תשלומים ולהזדכות על הוצאות.

אם אתם מעוניינים בשירות יעיל וקצר, הרישום ב Ettorney עולה 499 ש"ח בתוספת תשלום אגרת רשם החברות בסך 2,653 ₪. מדובר על שלושה שלבים פשוטים, תהליך מילוי הטפסים באינטרנט ייערך כ-5 דקות, עורך הדין מטעם החברה ייצור קשר עם בעל המניות לתיאום מועד חתימה על המסמכים, המייסד של החברה יקבל בדואר האלקטרוני תוך מספר ימים תעודת התאגדות.

  אל תפספסו עדכונים והטבות

  אנו רוצים להשאיר אותכם מעודכנים בפוסטים האחרונים, כל החדשות, טיפים והטבות עבור חברות חדשות וקיימות.
  הירשמו כעת

  פוסטים דומים

  מסמכים להקמת חברה בע"מ ב2021

  בדרך לאקזיט יש לעבור לא מעט מכשולים. אין ספק כי הקמת חברה מהווה אלטרנטיבה לא רעה בכלל עבור אנשים שלא חולמים לעבוד כשכירים, אך יש כמה תחנות חשובות בדרך. בשעה טובה ומוצלחת החלטתם להקים חברה, אתם בעיצומו של בניית המוצר והתאמה שלו לשוק ועובדים במרץ על בניית התוכנית הפיננסית והגעה לכל ה-milestones. כעת הגעתם לשלב של רישום המיזם שלכם כחוק ברשויות. הפרוצדורה של הקמת...

  המשך לקרוא
  עו"ד רון הדר08 באוקטובר, 2020

  אגרת רישום חברה 2021

  עדכון אחרון: דצמבר 2020 אז הגעתם לרגע בו החלטתם כי ברצונכם להקים חברה בע"מ. חברה בע"מ היא אחת מתוך מספר צורות להסדר פעילות עסקית. מלבד חברה בע"מ ניתן להסדיר פעילות עסקית בדרך של עוסק פטור, עוסק מורשה, שותפות ועוד. השלב הראשון בתהליך הוא רישום החברה ברשם החברות. רשם החברות היא יחידה במשרד המשפטים אשר אמונה על כל נושא החברות והתאגידים במדינת ישראל. כל אדם...

  המשך לקרוא
  עו"ד רון הדר04 בדצמבר, 2020
  דילוג לתוכן